» » Jaké zvolit osvětlení do pergoly či altánu?

Jaké zvolit osvětlení do pergoly či altánu?

Vloženo: 24. 01. 2017


Zahradní pergoly a altány se stávají hitem českých zahrad. Díky zastřešení už vám bouřka ani déšť nepřekazí žádný večírek ani grilování. Pokud nechcete být omezováni tmou, můžete zvolit různé možnosti osvětlení. Díky osvětlení můžete s venkovní zábavou pokračovat bez většího omezení i po setmění.

Ne všechny svítidla jsou vhodná do exteriéru

Při výběru svítidla do zahrady, pergoly či altánu nemůžete hledět pouze na vzhled, ale i na odpovídající stupeň krytí. Proto do exteriéru vybírejte vždy svítidla s hodnotou krytí minimálně IP44. I zde platí, že čím vyšší IP číslo, tím jsou svítidla více krytá. Každý správný prodejce by měl mít svítidla označená stupněm IP, pokud však naleznete svítidla, která nejsou označena, doporučujeme vám toto svítidlo nekupovat.

Altán Sedlo

Nástěnná a závěsná svítidla

V současné nabídce venkovních světel najdete velmi často nástěnná svítidla. Tento druh světla se umisťuje na fasádu domu nebo na konstrukci stavby. Jsou tedy používaná převážně pro pergoly, které jsou umístěny u domu. Výběr nástěnných svítidel je opravdu široký, vybírat můžete z různých tvarů, právě tvary určují rozptyl světla. Pokud jste vlastníkem větší pergoly je vhodné, použít více kusů svítidel, aby bylo světlo dostačující. Dalším typem jsou závěsná světla. Můžete je použít jak v pergole, tak i v zahradním altánu. Mezi výhody závěsných světel patří to, že poskytují rovnoměrnější osvětlení a navíc můžou být skvělým doplňkem vašeho venkovního sezení. Často jsou to kovové lustry na řetězu, které jsou vyhotoveny ve tvaru lucerny.

TIP: Jak natřít pergolu či altán

Příjemná atmosféra pomocí LED pásku

Díky LED pásku můžete vytvořit opravdu útulné prostředí. Zavedení LED pásků nevyžaduje rozsáhlé rekonstrukční práce a jsou samolepící. LED pásek tedy můžete nalepit na vrchní trámy nebo ho můžete nalepit na některé dominantní prvky ve vaší pergole či zahradě. Tyto LED pásky jsou zalité v silikonu, takže jsou pro venkovní použití ideální.

 


Další články:

Zpět
Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality