» » Čím a jak natřít pergolu a altán

Čím a jak natřít pergolu a altán

Vloženo: 26. 08. 2016


Zahradní pergola stejně jako zahradní altán na vaší zahradě slouží jako zastínění před slunečními paprsky, ochrana před deštěm a také jako okrasný doplněk. Bohužel pergolu ani altán nemůžeme přes zimu schovat jako například zahradní nábytek. Jsou tedy vystavěny mnoha povětrnostním vlivům, ať už se jedná o UV záření, déšť či mráz. Pokud tedy chcete, aby zahradní altán nechátral a stále byl okrasou vaší zahrady, je potřeba se o zahradní stavby dostatečně postarat.

Jak vybrat správný nátěr?

V dnešní době najdete na trhu nespočet lazurovacích láků. Vybírat můžete podle vlastností a typu dřeva, výrobce barev a podobně. Na trhu se například setkáte s tenkovrstvou lazurou, která vydrží 2 až 3 roky. Zahradní pergola a zahradní altán může být chráněn i lazurou, která má životnost několik let. Každý druh nátěru má svá specifikaa se správným výběrem pro vaši pergolu a altán vám pomůže specialista na barvy a laky.

Altán zahradní

Postup práce

Než začnete s aplikací nového nátěru je zapotřebí zbavit dřevo nečistot a předchozího nátěru. Je dobré dřevěnou plochu ofoukat nebo vyluxovat. Pak se pusťte do odstraňování předchozí barvy. Můžete buď použít klasický ruční způsob pomocí smirkového papíru, ocelového kartáče nebo vibrační brusky. Můžete však využít novější metody, například můžete starý nátěr opálit speciálním plynovým či horkovzdušným hořákem. Další varianta odstraňování může být chemický odstraňovač nátěru. Pokud se rozhodnete pro natírání zahradní pergoly, je dobré vybrat správný okamžik, není nic horšího, než když vám do natírání začne pršet nebo prát silné sluníčko. Pro zvýšení ochrany dřeva je vhodně nejdříve natřít pergolu nátěrem na ochranu dřeva proti houbám a plísním. Jak ochranný nátěr, tak i lazuru natíráme pomocí štětce. Pokud bylo dřevo příliš vysušené a lazura se příliš rychle vpila, je třeba nanést po 24 hodinách další vrstvu.

TIP: Jak na protipožární nátěr?


Další články:

Zpět
Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality