» » Zabezpečení zahradního domku na zimu

Zabezpečení zahradního domku na zimu

Vloženo: 21. 11. 2016


Zahradní domky a chatky jsou častým terčem různých zlodějů. V nadcházejícím článku se dozvíte, jak je důležité ochránit svou stavbu před nevítanými návštěvníky – zloději. Říkáte si, že máte váš domek na nářadí v bezpečí na zahradě? Je sice pravda, že aktivní pohyb a rozsvícená světla odradí nejednoho zlodějíčka, ale můžou se objevit i výjimky.

Zahrada, chatová osada či zahrádkářské kolonie

Věřte, že mnohem zajímavější místo pro zlodějský lup je vaše zahrada. V chatové a zahrádkářské kolonii jsou většinou chaty opuštěné, proto je důležité důkladně zabezpečit okna a dveře. Pokud se nějaký zloděj do objektů v chatové osadě vloupá, většinou vzniknou největší ztráty na poničených dveřích. Je to z toho důvodu, že ze vzdálenější chaty si majitelé často odváží veškeré cenné věci. Oproti tomu v období vaší dovolené na horách bude zahradní domek na nářadí ve vaší zahradě vysněný cíl každého zloděje. Skladujete zde nelevné sekačky, zahradní nábytek či pneumatiky, takže si každý umí spočítat, že v takovém domku bude co ukrást.

Zámek a okenice – důležitá překážka

I když máte domek na nářadí na zahradě za svým domem, pořiďte si alespoň základní mechanické zabezpečení. Řeč je o kvalitním a bezpečným zámku či petlici, okna ohraňte okenicemi. Jsou to viditelné překážky, které nejednoho zlodějíčka od vloupání odradí. Pokud se chystáte na hory, je dobré poprosit souseda nebo známé, aby v době vaší nepřítomnosti na domek dohlédl. Může se po zahradě projít a na chvíli například rozsvítit světla.

Zabezpečení

Co dělat, když vám štěstí nepřeje

Pokud jste i přes veškerá opatření vykradeni, je dobré do objektu nevstupovat, protože tam pachatel může stále být, raději zavolejte Policii ČR. Nikdy po lupičích neuklízejte, mohli byste zničit důležité stopy a zkomplikovat policistům vyšetřování. Při vyšetřování vám může velice pomoct, když máte fotodokumentaci cenných věcí, popřípadě zapsaná výrobní čísla ukradeného nářadí.

policie


Další články:

Zpět
Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality