Košík je prázdný
» Lazurovací laky a nátěry

Lazurovací laky a nátěry

Vážený zákazníku,

 

níže je uveden návod pro aplikaci impregnace a lazurovacích laků svépomocí. Vše si však můžete objednat u naší firmy. 

 

Nátěry a impregnace - aplikace od DELTA Svratka s.r.o.

Impregnace máčením je celoplošná impregnace, kdy se veškeré dřevěné části dřevostavby ponoří do impregnační vany. Pouze u oken, okenic a dveří se impregnace nanáší nátěrem. K impregnaci se používá bezbarvý fungicidní a instekticidní impregnační přípravek zn. Bochemit QB nebo Adolit, který je vhodný pro použití i v interiéru. Přípravek je určen k dlouhodobé ochraně dřeva proti dřevokazným houbám a hmyzu a proti plísním.

 

Pro nátěry dřevostaveb používáme Sokrates Lazurit Forte, což je vodou ředitelná lazura, která je určena pro venkovní a vnitřní prostředí. Vytváří matné povrchy. Modifikovaný lněný olej propůjčuje lazuře velmi dobré penetrační vlastnosti. Minimalizuje pronikání vlhkosti do dřeva. Chrání dřevo před UV zářením, dřevokaznými a dřevozbarvujícími houbami a dřevokazným hmyzem. Při zvolení libovolného odstínu provedeme Vámi zvoleným odstínem lazury nátěry na dílně, tudíž natřeme veškeré spoje, ke kterým se po montáži již nedostanete (neplatí pro dveře a okenice - natírají se ve smontovaném stavu; podlaha se nenatírá). 


 

Nátěry a impregnace - aplikace svépomocí

 

Vnější nátěry

 

Impregnace:

 

  • 1 x nátěr (nebo máčení) impregnací (spotřeba cca 1 l/10 m2) - při použití lazury Sokrates Lazurit Forte není impregnace nutná, je již obsažena v lazuře

 

Krycí nátěr - lazura:

 

  • 2 x nátěr Lazuritem Forte - po zaschnutí 1. nátěru přebrousit povrch jemným smirkovým plátnem a aplikovat 2. nátěr (spotřeba cca 1 l/10 m2)

 

Sokrates Lazurit Forte - vodou ředitelná lazura, která je určena pro venkovní a vnitřní prostředí. Vytváří matné povrchy. Modifikovaný lněný olej propůjčuje lazuře velmi dobré penetrační vlastnosti. Minimalizuje pronikání vlhkosti do dřeva. Chrání dřevo před UV zářením, dřevokaznými a dřevozbarvujícími houbami a dřevokazným hmyzem.

 

Vnitřní nátěry

 

 

  • 2 x nátěr Lazuritem Forte - po zaschnutí 1. nátěru přebrousit povrch jemným smirkovým plátnem a aplikovat 2. nátěr (spotřeba cca 1 l/10 m2)

Odstíny - Sokrates Lazurit Forte

  

       

     

  

 

 

 

 

 

 

Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality