Košík je prázdný
» Hranoly KVH, DUO/TRIO a BSH

Hranoly KVH, DUO/TRIO a BSH

 

Pokud to okolnosti vyžadují (nebo pokud si to výslovně přeje zákazník), používáme k výrobě sloupkových zahradních staveb (pergoly, altány, gar. stání) certifikované smrkové konstrukční hranoly. Zákazník má možnost volit z těchto typů hranolů: KVH, DUO/TRIO nebo BSH. Vše se nabízí jak v nepohledové kvalitě NSi, tak i v pohledové kvalitě Si. My doporučujeme použití lepených hranolů DUO/TRIO v pohledové kvalitě Si. Níže uvádíme podrobný popis.

 

Certifikované konstrukční dřevo - KVH

 

KVH profily jsou čtyřstranně hoblované a mají sražené hrany. Profily jsou technicky vysušeny na vlhkost 15 % (+/- 3%). Z vysušených a ohoblovaných hranolů se při jejich výrobě vyřezávají vady (místa po vypadlých sucích, rozpraskané části hranolu atd.), aby výrobek splnil předepsanou normu. Délkovým nastavováním jednotlivých profilů pomocí zubovitého spoje (cinkového spoje) lze použít prvky až o délce 16 m. Předností KVH hranolů je jejich lepší tvarová stálost. Tudíž je použitý materiál méně náchylný ke kroucení a praskání. Nicméně je třeba mít na zřeteli, že dřevo je přírodní materiál, který má své přirozené vlastnosti a tudíž nelze vznik ojedinělých a nevýznamných deformací zcela vyloučit. To vše je však zahrnuto v příslušných normách.

Typy KVH:


  • Nepohledová kvalita NSi - nejpoužívanější, vhodná pro tesařské konstrukce.
  • Pohledová kvalita Si - je určena pro pohledové konstrukce. Je však dražší a zároveň nedosahuje kvalit hranolů DUO/TRIO nebo BSH.


Použití nepohledové kvality NSi nepřináší zákazníkovi prakticky žádný benefit, oproti námi běžně používanému řezivu, jelikož hranoly mohou obsahovat vady, jako je zamodrání, hnědé a červené pruhy, radiální trhliny, obliny (což je u námi používaného řeziva nepřípustné). Tudíž tam, kde to okolnosti nevyžadují (u délek do 5 m), se použití KVH hranolů zákazníkovi nevyplatí a nemá v podstatě žádné opodstatnění. Mnohem vhodnější pro pohledové konstrukce je použití pohledové kvality Si, která je však dražší a blíží se již ceně hranolů DUO/TRio Si, které jsou však mnohem kvalitnější - viz text níže. Tudíž pokud si chce zákazník připlatit za lepší kvalitu dřeva, je vhodnější zvolit  hranoly DUO/TRIO nebo BSH v pohledové kvalitě Si.

 

KVH - zubový (cinkový) spoj umožňující použití délek až 13 m

     

       

 

 

Certifikované lepené hranoly DUO/TRIO, BSH

 

Nejkvalitnějším materiálem, který se dá použít pro výrobu sloupkových zahradních staveb (pergoly, altány, gar. stání), jsou lepené hranoly DUO/TRIO nebo BSH. Jak název napovídá, jedná se o hranoly lepené ze dvou (DUO), tří (TRIO) nebo více (BSH) lamel, které jsou navíc délkově nastavované zubovým spojem (cinkovým spojem). Tudíž lze využít až 16 m délky hranolu. Lamely jsou k sobě vzájemně slepeny v obrácené poloze než je jejich poloha v kmenu, tímto získávají trámy DUO a TRIO výbornou tvarovou stabilitu. Profily jsou technicky vysušeny na vlhkost 15 %. Lepené hranoly jsou vyráběny nejmodernější dřevozpracující technologií - používá se pouze certifikovaná surovina určená pro výrobu těchto hranolů a certifikovaní PUR lepidla. Díky vícevrstvé konstrukci a nízké vlhkosti, jsou hranoly tvarově stálé, nedochází k praskání a kroucení, hranoly vykazují minimální míru smršťování a nedochází k výsušným trhlinám. V případě použití pohledové kvality Si jsou hranoly ideální pro použití u pohledovýck konstrukcí, jako jsou pergoly altány nebo garážová stání. Bohužel, jsou tyto skvělé vlastnosti hranolů vykoupeny vyšší pořizovací cenou, zvlášť u BSH. 


 

 

                                  DUO                                                                    TRIO                                                                    BSH     

 

      

Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality