» » Na co si dát pozor při pojištění zahradního domku

Na co si dát pozor při pojištění zahradního domku

Vloženo: 28. 11. 2016


Se zimou přicházejí starosti, které zatěžují nejednoho chataře a zahrádkáře. Ze statistik vyplývá, že až polovina chat není vybavena bezpečnostním zámkem, jen třetina rekreačních staveb má okenice či mříže, pouze osmina chat má bezpečnostní dveře a alarm má asi každá desátá chata. Není se tedy čemu divit, že se přes zimu většina majitelů o své letní sídlo bojí. Pokud se rozhodnete pro pojištění stavby, nezapomeňte v něm zohlednit i vybavení pro zahradu.

Zahradní domek je pojem, který pojišťovny nepoužívají. Ve smlouvě najdete buď rekreační stavbu, nebo vedlejší stavbu. Rekreační stavba je objekt, který nestojí na pozemku, na kterém bydlíte (může být např. v zahrádkářské kolonii). Naopak vedlejší stavba stojí přímo na zahradě u vašeho domu.

Zahradní domek

Zahradní chatky lze jednoduše připojit k pojistce vaší domácnosti. Movité věci, které se nachází v zahradním domku, jsou v rámci pojistky domácnosti pojištěny automaticky. Samozřejmě je možné zahradní domek pojistit i samostatně, nicméně počítejte s tím, že tyto pojistky vyjdou dráž, než když je zahradní domek zahrnut v komplexní pojistce na dům a domácnost.

Rekreační chatka Alexandra 1

Rekreační objekt

Chaty bývají postaveny v zahrádkářské kolonii nebo někde na samotě u lesa. Navíc bývají většinou přes zimu a podzim neobydlené, takže se stávají ideálním terčem pro krádeže a vandalismus. Pojištění rekreační chaty může být opravdu výhodou investicí. Díky pár stovkám ročně ušetříte tisícové náklady pří vloupání a poničení vybavení. Většinou se jedná o dvě pojistky, první chrání vaši rekreační stavbu a druhá pak ochrání vybavení rekreační domácnosti. Při pojištění je však dobré myslet i na to, že vandalové nejsou jediným nebezpečím pro vaši chatu. Nemovitost může pohltit požár, přepadnout vichřice či krupobití. V zimě je pak nebezpečím pro rekreační objekty především sníh. Proto je dobré při pojištění chaty myslet na všechny události, které mohou nemovitost poškodit, a sjednat si pojištění jak v odpovídající výši, tak i pro všechna případná rizika.


Další články:

Zpět