» Barvy na dřevo

Barvy na dřevo

Níže pro vás přinášíme krátký rozcestník barev a laků na dřevo dle použití. Všechny barvy a laky je možné zakoupit na spřáteleném e-shopu Levne-Barvy-Laky.cz

 

Venkovní barvy na dřevo

Venkovní barva na dřevo musí být odolná vnějším vlivům, jako je sluneční záření, vlhkost a nečistoty. Vyberte si přípravek, se kterým se vám bude dobře pracovat se snadnou obnovitelností. Nabízíme produkty prověřených značek. OSMO jsou kvalitní terasové nátěry na bázi přírodních olejů a vosků. ADLER zahrnuje tenkovrstvé impregnační lazury zahrnující základní i konečné ošetření vhodné na ploty, obklady i přístřešky. Ochranné lazury REMMERS jsou v mnoha odstínech, vhodné na venkovní obložení, podhledy i ploty.

Barvy a laky na zahradní domky, pergoly, altány a další dřevostavby

Pokud sháníte barvy vhodné na všechny naše produkty, jako jsou dřevěné domky a chaty, přístřešky, venkovní obložení, balkony, okna, vchodové dveře, ale i ploty a krovy, vyberte si z těchto vysoce kvalitních nátěrů. Tyto nátěry uchovávají cenné přírodní vlastnosti dřeva, nepraskají a snadno se zpracovávají bez patrných míst překrývání. Impregnační lazury a barvy na dřevo zajistí všem dřevěným prvkům správnou ochranu a dlouhou životnost.

KOUPIT BARVU

Barvy na dřevěný plot

Pro zachování přírodního vzhledu použijte slabovrstvé lazury na ploty, které se vpijí do dřeva a snadno je obnovíte. Pokud plot neobsahuje impregnaci, použijte ji jako samostatný nátěr. Pro zachování skvělého stavu dřevěného plotu zvolte přípravek na ošetření řezných hran a prasklin, kterým prodloužíte životnost plotu až o 5 let. Speciální barvy na dřevěný plot nanášejte hned po montáži a plotovky natřete už před montáží. Krycí barvy mají více pigmentu a kryjí i strukturu dřeva.

KOUPIT BARVU

Barvy a laky na dřevěné střešní konstrukce

Každá střecha potřebuje pro zvýšení životnosti a správnou ochranu proti nepříznivým venkovním vlivům jako je vlhkost, déšť, slunce, mráz, vítr i sníh. S těmito živly se dřevěné střechy setkávají během celého roku napříč všemi obdobími. Tyto nátěry obsahují biocidní látky na ochranu dřeva před modráním, dřevokaznými houbami i napadení hmyzem. Uchovávají přírodní vlastnosti dřeva, nepraskají a snadno se zpracovávají bez patrných míst během jejich překrývání.

KOUPIT BARVU

Barvy a laky na dřevěné terasy

Barvy a laky na dřevěné terasy, balkonové podlahy, dřevěné lávky a mola poskytují dřevěným povrchům dlouhodobou ochranu a výrazně prodlužují jejich životnost. Najdete mezi nimi i nátěry speciálně určené na modřínové dřevo a exotické dřeviny jako bangkirai, teak nebo massaranduba. Jsou v různých odstínech a snadno je sladíte s vašimi objekty. Nátěry nepraskají, odpuzují vodu, regulují vlhkost, chrání před modráním a plísněmi, umožňují dýchání dřeva a zabraňují bobtnání a sesychání.

KOUPIT BARVU

Barvy a laky na dřevěná okna a dveře

Barvy a laky určené na dřevěná okna a dveře ochrání povrch před nepříznivými vlivy počasí působícími během celého roku. Obsahují biocidní látky na ochranu před modráním, plísněmi, dřevokaznými houbami a napadení hmyzem. Umožňují přirozené dýchání dřeva a zabraňují jeho bobtnání a sesychání. Neuzavírají póry a dřevo nepraská. Zachovávají cenné přírodní vlastnosti dřeva, snadno se zpracovávají bez patrných míst během překrývání.

KOUPIT BARVU

Barvy na dřevěnou fasádu

Dřevěné fasády mají tendenci pracovat díky působení vlhkosti, deště, mrazu i slunce. Proto musí být použité barvy vysoce funkční. Doporučujeme použít tenkovrstvé lazury, které se dobře vpijí do dřeva a nevytvoří na povrchu souvislý film, který časem praská a loupe se. Použít lze i lazurovací krycí barvy, které mají více pigmentu a pokryjí i povrch dřeva. Umožníte tak přirozenému dýchání dřeva, zabráníte bobtnání a sesychání.

KOUPIT BARVU

 

Jak vybrat barvy na dřevo

Pokud chcete natřít dřevěnou stavbu, domek, altán, pergolu, okna, dveře, podlahu, terasu, plot i zahradní nábytek, rozhodně nestačí jen tak sáhnout po první plechovce s barvou, která vám v ten moment přijde pod ruku. Nemusíte se ale děsit, s naší pomocí natřete cokoliv. Stačí vědět, co chcete natřít, a my vám rádi pomůžeme vybrat vhodnou barvu.

 

Jak vybrat barvu, aneb co budete natírat

  • Pokud budete natírat nové dřevo nebo dřevo v dobrém stavu, zvolte si jako nátěr lazuru. Ta krásně ukáže kresbu dřeva a zároveň ho velmi dobře ochrání.
  • Pokud se chystáte natírat starší, už trochu poničené dřevo, zvolte si krycí barvu, která schová všechny nedokonalosti.
  • Jestliže bude vámi natíraný kousek celoročně venku, zvolte si tenkovrstvou lazuru, která má mnohem menší odpor pro prostup vodních par.
  • Na venkovní dřevěné prvky volte pigmentované lazury, protože bezbarvé lazury mají kratší životnost.
  • Pracujete nyní se speciálním dřevem nebo exotickým dřevem, například s teakovým nábytkem? Zvolte si jako nátěr olej nebo barvu určenou přímo pro tento typ dřeva.

 

Silnovrstvé a tenkovrstvé lazury

Tenkovrstvá lazura je řidší, částečně se vsakuje do dřeva a dřevo ochrání. Silnovrstvá lazura vytváří lakovou vrstvu na povrchu dřeva.

 

Ochraňte dřevo, zvýšíte jeho životnost a ušetříte si práci i výdaje

Dřevo je přírodní materiál a nestačí ho jen natřít. Aby dlouho vydrželo, musíte zvolit nátěr, který se postará i o to, aby dřevo nedegradovalo. To dokážou i tenkovrstvé lazury, které obsahují vosky a oleje. Déšť, sníh, mráz, slunce, hmyz, plísně i houby umí každé dřevo poškodit i zničit. Se správným ošetřením dřevo těmto hrozbám odolá, vydrží podstatně déle a ušetříte spoustu práce i peněz.

Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality