» » Jak zastínit pergolu nebo altán

Jak zastínit pergolu nebo altán

Vloženo: 27. 08. 2016


Zahradní pergola je místo, kde trávíte chvíle klidu a pohody, prožíváte zde radostné chvíle s rodinou a přáteli a navíc se pergola stává dominantou zahrady. Pokud si chcete užít posezení například při silné větru, mohlo by vás zajímat zastínění pergoly. Na trhu se v dnešní době setkáte s několika možnosti, jak stínění řešit. U pergoly můžete řešit v podstatě dva druhy zastínění, jedná se o střešní a boční zastínění. Střešní stínění si lidé pořizují hlavně jako ochranu proti silným slunečným paprskům, nebo naopak pro ochranu před deštěm. Boční zastínění vás ochrání před bočním větrem, ale i před zrakem zvědavých sousedů a kolemjdoucích.

Zastínění střešní části pergoly

V Čechách bývá pergola často zastíněná klasickými pálenými taškami, polykarbonátem nebo sklem. Další možností je například zastínění pomocí markýzy. Díky markýze získáte kvalitní zastínění, které rozzáří každou pergolu. Další zastínění střešní části, které si můžete vybrat je například posuvná plachta. Ta je vyrobena ze stejných látek jako markýza. Jelikož není látka tak vypnutá jako markýza, dodává pergole příjemnou atmosféru. V obou případech máte možnost z velkého výběru barev.

 

Zastínění pergoly

TIP: Jak a čím natřít pergolu

Zastínění boční části pergoly

Pokud se rozhodnete pro boční stínění, zapadající nebo nízko položené slunce už nebude problémem. Navíc díky bočnímu zastínění docílíte možnosti používat pergolu podstatně delší dobu. Boční rolety zabrání pršení či foukání do pergoly. Jako stínící prvek si můžete vybrat například venkovní žaluzie, jejichž hlavní výhodou je, že vytváří optimální světelné i tepelné podmínky. Jako další variantou zastínění, které si můžete vybrat jsou například screenové rolety, jedná se o speciální látku, která dokáže odrazit až 80% tepelného záření. Na rozdíl od venkovních žaluzií je tato roleta průhledná. Zajistí vám tedy příjemný stín, ale nepřijdete o krásný výhled do vaší zahrady. Velice elegantní řešení zastínění pergol jsou dřevěně či bambusové žaluzie. Přírodní materiál dodá vaší pergole teplo a útulnost.

Foto: zaluzie-sadrokartony.cz


Další články:

Zpět