» » Letní kuchyně v zahradní pergole

Letní kuchyně v zahradní pergole

Vloženo: 10. 08. 2016


Ať je jaro, léto, podzim nebo zima, zahradu si člověk dokáže užít v každém ročním období. Nicméně nevíce využívaná je v teplých dnech. Zahradní pergoly jsou již známé, jako místa klidu a pohody. Mnoho lidí si svou pergolu přestavují do stylu letního obývacího pokoje, proč tedy nepřidat ještě letní kuchyň?

Venkovní kuchyně pod pergolou

Pro pohoštění rodiny i přátel vám bude stačit ta nejjednodušší varianta letní kuchyně. Tím je myšlen gril nebo krb s grilem, který máte postavený pod pergolou. Díky krbu získáte i v podzimním večeru příjemné teplo a můžete tak ve venkovní kuchyni stolovat právě i v chladnějším období. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu kuchyně, počítejte s tím, že veškeré přípravné práce a následný úklid nádobí musíte zvládnout doma. Je tu však možnost dopřát si komfortní letní kuchyni, kde budete mít rozvody vody a energií. Díky tomu si můžete ve své pergole vytvořit plnohodnotnou kuchyni se všemi potřebnými spotřebiči. Díky tomu se veškerá příprava jídel i stolování přesune do letní kuchyně. Nejenom hospodyňky upřednostní příjemné prostředí pod pergolou než vaření nad rozpáleným sporákem v domě. Komfortní zahradní kuchyně vám poskytne chlazené nápoje z ledničky nebo dostatek místa pro uskladnění nádobí. Takto vybavená kuchyně je samozřejmě veliký luxus, nicméně některé spotřebiče se dají snadno přestěhovat domů, proto nemusíte mít nutně od každého spotřebiče dva kusy.

Letní kuchyň v zahradní pergole

Správný materiál i styl

Pří plánování stavby myslete především na praktickou stránku věci. Některé materiály jsou sice krásné, ale může se stát, že pro venkovní kuchyni nebudou to pravé ořechové. Veškerý materiál by měl být trvanlivý a mrazuvzdorný a podlaha by neměla klouzat. Nemělo by se zapomínat na bezpečnostní kryty do elektrických zásuvek, hodit se můžou i obyčejné mucholapky, přece jenom se jedná o venkovní kuchyň. Nejčastější a zároveň nejkrásnější jsou kuchyně postavené ze zdiva a dřeva. Dřevěná pergola má konstrukci, které sluší popínavé rostliny, do venkovní zahrady se jistě bude hodit vinná réva nebo vistárie.

 

TIP: Postavte si zahradní gril svépomocí

 

Foto: living.cz


Další články:

Zpět
Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality