» » Jarní údržba zahradní techniky

Jarní údržba zahradní techniky

Vloženo: 22. 03. 2021


Jaro už klepe na dveře. Právě teď je vhodný čas na revizi zahradního náčiní. Poradíme vám, jak se o něj před sezónou správně postarat. 

Připravte motorové stroje na novou sezónu

Příprava motorových strojů na novou sezónu je rychlá a snadná. Chránili jste před zimou stroje před korozí konzervační vrstvou? Nejprve ji odstraňte a až potom se pusťte do údržby motoru. Sekačce či traktoru s čtyřdobým vertikálním motorem nejprve odmontujte zapalovací svíčku a párkrát protočte motor přes startér. Tím pročistíte motor od oleje, který ho konzervoval přes zimu. Svíčku namontujte zpět a do nádrže nalijte čerstvý benzín. 

Pokud máte motor s olejovým filtrem, nezapomeňte vyměnit i ten. 

Další filtr, který je potřeba zkontrolovat, je vzduchový. Ten by měl být čistý a bez nánosu prachu. Pokud tomu tak není, vložku vyklepejte nebo ji vyměňte za novou. Záleží na jejím opotřebení. 

sekačka

Nabruste nože

Nezapomeňte nabrousit sekací nože u zahradních sekaček, mulčovačů i zahradních traktorů. Pokud necháte ostří tupé, spotřebujete více pohonných hmot a navíc se zvýší odpor při sečení. Ostří nabruste z obou stran stejně, aby bylo vyvážené. Proč je to důležité? Nevyvážené ostří způsobuje vibrace a následné poškození ložisek unašecí nebo klikové hřídele.

Promažte převody a řetězy

Velice důležitou součástí jarní přípravy strojů je promazání převodů a řetězů. Známé přísloví „Kdo maže, ten jede.” je opravdu na místě. Rozhlédněte se po zahradě. Co vše je potřeba namazat? Kromě motorových strojů nezapomeňte na panty nebo čepy na ručním nářadí. 

Ukliďte nástroje, které už nepotřebujete

V zimě používáte na zahradě nástroje, které s příchodem jara už nepotřebujete. Může to být lopata na sníh, sněžná fréza nebo posyp na chodník. Všechny motorové stroje pečlivě očistěte a natřete konzervačním prostředkem. Postarejte se také o motor frézy a přebytečný olej přelijte do sekačky na trávu. Následně všechny pomocníky uložte na bezpečné místo, kde vám po zbytek roku nebudou překážet. 

Pořiďte si zahradní domek 

Zahradní domek je levným, rychlým a praktickým řešením. Uskladníte do něj veškeré stroje, které během roku používáte na zahradě. Vše bude chráněné před vlivy počasí nebo před nezvanými hosty. Zahradní domek velmi dobře vypadá a obzvláštní vaši zahradu. 

Naše domky Ekonomik jsou cenově zvýhodněné oproti ostatním zahradním domkům z nabídky. Vyrábí se ve větších kusových sériích, proto je jejich výrobní cena nižší. Jejich kvalita je ale velmi uspokojivá. Jsou vyrobené z kvalitního, řádně vysušeného smrkového dřeva. 

Prohlédněte si také nadstandardní zahradní domky, které se pyšní moderním designem a velkým úložným prostorem. Některé mají okno a dvoukřídlé dveře. Hodí se proto nejen na uskladnění věcí, ale také na práci. 

Albert EKO 200x300 28 mm
Na objednávku
38.599,00 Kč s DPH
28.710,00 Kč bez DPH
34.739,10 Kč s DPH
SLEVA 10.00%

Robustní srubový nářaďový domek ze síly stěny 28 mm, o půdorysném rozměru 200 x 300 cm. Kvalitní, řádně vysušené a řemeslně opracované řezivo.

Robin EKO 300x250 28 mm + přístřešek
Na objednávku
50.578,00 Kč s DPH
35.530,00 Kč bez DPH
42.991,30 Kč s DPH
SLEVA 15.00%

Srubový nářaďový domek s pultovou střechou a s přístřeškem. Stěna 28 mm. Půdorysný rozměr 300 x 250 cm. Kvalitní, řádně vysušené a řemeslně opracované řezivo.

Laura EKO DD 350x250 28 mm
Na objednávku
59.774,00 Kč s DPH
39.520,00 Kč bez DPH
47.819,20 Kč s DPH
SLEVA 20.00%

Robustní srubový zahradní domek ze síly stěny 28 mm, o půdorysném rozměru 350x250 cm. Kvalitní, řádně vysušené a řemeslně opracované řezivo.

 


Další články:

Zpět
Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality