» » Jak se zbavit krtka na zahradě?

Jak se zbavit krtka na zahradě?

Vloženo: 29. 03. 2017


Rozkvetlé květiny, ovoce před sklizní, posekaný zelený trávník. Nic jiného si už snad žádný zahrádkář nemůže přát. Jenže bez překážek to nikdy nejde. Jeden velký nepřítel zahrady je krtek. Během chvíle můžete na zahradě objevit několik krtinců a pod celou zahradou bludiště tunelů. Zbavit se tohoto škůdce nemusí být žádná hračka. Každému zahrádkářovi může pomoct jiný trik pro odstranění krtka. Je však důležité si uvědomit, že některé praktiky, které pomohly vašemu známému, jsou účinné pouze na malých zahrádkách, ale ve větším prostoru jsou naprosto k ničemu.

Krtek

Rostliny, které krtkům nevoní

Krtek sice nevidí, ale má velmi dobře vyvinutý sluch a ještě více čich. To můžete využít. Záhony můžete osázet rostlinami, které krtkovi nevonní, můžete vysadit afrikáty, pryšec, aksamitník nebo česnek. Pach rostlin však není jediné, co krtkovi nevoní. Použít můžete i citronovou kůru, zelené listy ořešáku, psí a kočičí srst nebo hadr namočený v benzínu. Pokud však používáte hořlavinu, musíte zabránit přístupu ohně.

TIP: Objevte chytré aplikace pro zahrádkáře

Odpuzovače, pasti či gel

Na trhu sežene různé odpuzovače, které pracují na bázi ultrazvukových vln. Nemusíte se bát, pro člověka i domácí zvířata jsou neslyšitelná, vadí pouze drobným hlodavcům, tedy i krtkům. Je důležité, aby byly tyto odpuzovače vodotěsné, protože dodatečné balení do igelitových pytlíků snižuje jejich účinnost. Seženete i různé druhy pastí, které je potřeba zakopat do země. Při této manipulaci však dejte pozor, aby se nedostaly do styku s lidským pachem, manipulujte s nimi tedy pouze v rukavicích. Další možností je i zahubení krtka pomocí Liquid gelu. Musí se nanést do chodeb, jakmile se s ním krtek ušpiní, při očistění ho následně olíže a otráví se.

 

Pokud se vám v boji s krtkem nebude dařit, zkuste jinou metodu obrany. Krtek, jako každé jiné zvíře, si dříve či později zvykne, proto je vhodné způsoby obměňovat.

 


Další články:

Zpět