» » Zahradní dřevěné přístřešky

Zahradní dřevěné přístřešky

Vloženo: 11. 09. 2016


Pokud přemýšlíte nad koupí stavby, která by vám na vaší zahradě poskytla krytý prostor pro grilování či odpočinek, můžete se rozhodnout pro zahradní domek nebo různé zahradní přístřešky. Pokud však hledáte otevřený prostor, díky kterému budete v kontaktu s přírodou, jistě vsaďte na zahradní altán či pergolu.

Pergola u domu a altán v prostoru

Díky tomu, že se pergoly staví většinou ke zdi domu, získáte od jara do podzimu další obytnou plochu. Zahradní pergola vám poskytne nejen příjemné posezení na čerstvém vzduchu, místo pro konání rodinných oslav, ale během léta ji můžete používat jako kuchyň nebo aspoň jako jídelnu. Pokud pracujete doma, jistě oceníte možnost využití pergoly jako pracovnu nebo jako místo pro odpočinek. Zahradní altán se může stát nepostradatelným doplňkem vaší zahrady. Skvělou dekorací pro altán jsou popínavé rostliny, díky kterým získáte ještě silnější propojení s přírodou. Do dřevěného altánu se jistě budete rádi vracet se šálkem dobré kávy nebo rozečtenou knihou. Jak zahradní altán, tak pergola vám poskytne ochranu před rozpáleným sluncem, deštěm a pokud si pořídíte boční zástěnu, ochrání vás i před silným větrem.

Zahradní altán alteliér

Zahradní náčiní patří jinam

Zahradní altán ani pergola nejsou vhodné jako úložný prostor pro zahradní náčiní. V případě uložení zahradní sekačky, motyky a jiného nářadí ztratí zahradní přístřešky estetický vzhled. Pokud tedy hledáte místo, kam uložit zahradní nářadí, jízdní kolo nebo zimní pneumatiky bude lepší pořídit zahradní domek na nářadí. Díky zahradnímu domku budete mít vše uklizené, chráněné před nepříznivým počasím a schované pod zámkem.

Přístřešek místo garáže

Zahradní přístřešky nemusí sloužit pouze pro posezení a grilování. V dnešní době se mnohem častěji na zahradách objevuje přístřešek na auto. Jednou z největších výhod přístřešku na auto je jistě nižší cena oproti garáži, navíc v některých případech nepotřebujete pro stavbu stavební povolení. Další výhodou je, že auto ochrání před krupobitím, letní bouřkou nebo před sněhem. Jelikož je auto stále venku, neutrpí během zimy tepelný šok. Přístřešek na auto poskytne větší ochranu vašeho auta a tím zvýší i jeho životnost.

Přístřešek na auto


Další články:

Zpět