» » Originální ptačí krmítko pro ptáky

Originální ptačí krmítko pro ptáky

Vloženo: 20. 10. 2016


Nebude to trvat dlouho a krajina se obleče do bíla. Jakmile začne sněžit, sýkory, kosi či vrabci jistě ocení zahradní krmítka či ptačí budky. Jestliže si chcete na svou zahradu pořídit i vy nějaké krmítko, můžete si ho vyrobit snadno doma. Pokud se rozhodnete pro dřevěnou ptačí budku, jistě to bude krásná klasika. Chcete-li mít originální krmítko, můžete použít i jiné materiály a získat tak jedineční kousek. Níže v textu najdete jednoduché postupy, jak vyrobit krmítko například z plastu, papíru či kokosu.

Papírové krmítko

Nejste veliký kutil? Nezoufejte, výroba papírového krmítka je velice jednoduchá a jistě jí zvládne každý. Potřebujete akorát papírovou ruličku z toaletního papíru, med či arašídové máslo a směs semínek pro ptáčky. Papírovou ruličku natřete silnou vrstvou medu či másla a poté ji obalte v semínkách. Krmítko je hotové! Nyní stačí zavěsit ruličku na strom.

Papírové krmítko

Krmítko z PET lahve

Rádi využíváte nepotřebné obaly na něco užitečného a hezkého? Zkuste využít PET lahev pro výrobu krmítka, nejenomže šikovně využili starou lahev, ale několika ptáčkům poskytnete přes zimu potřebnou stravu. Krmítko vytvoříte tak, že do spodní části lahve (asi 5 cm od dna) uděláte otvor asi 6x8 cm. Aby nebyly hrany ostré, můžete je například oblepit páskou. Teď stačí nasypat semínka na dno lahve a máte krásné krmítko na vaši zahradu.

Krmítko z PET lahve

TIP: Základní údržba zahradních domků

Krmítko z kokosu

Jestliže jsou v okolí vaší zahrady sýkorky, jistě je tímto krmítkem velice potěšíte, je to pro ně opravdová lahůdka. Kokosový ořech rozdělte na dvě části a vydlabejte je. Na obou půlkách si připravte dírky a protáhněte jimi provázky. Provázky zvolte dostatečně dlouhé, aby se na krmítko ptáčci bez problému vešli. V horní půlce nezapomeňte vyvrtat díru, kterou protáhnete provázek, za který bude krmítko viset. Nyní můžete v hrnci rozpustit lůj a promíchat ho se semínky. Poté směs nalijte do kokosu a nechte ji zatuhnout. Po ztuhnutí je krmítko hotové! Samozřejmě můžete použít pouze směs semínek a jednoduše ji do kokosu nasypat.

Krmítko z kokosu

 

Foto: zitzdrave.blog.cz, veslavekove.cz, keliwood.cz


Další články:

Zpět