Košík je prázdný
» » Podlaha do altánu nebo pergoly: Která je nejlepší?

Podlaha do altánu nebo pergoly: Která je nejlepší?

Vloženo: 16. 03. 2023


Stavíte pergolu nebo altán a nevíte, jakou podlahu zvolit? V tomto článku vám poradíme, jakou vybrat a jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Rozhodněte se mezi betonovou dlažbou, kamennou podlahou, dlaždicemi, dřevěnou podlahou, dřevoplastem a dokonce i umělým trávníkem. Tyto možnosti mají svá specifika, která je potřeba zvážit. 

Zámková dlažba

Betonová dlažba se vám vyplatí hned z několika důvodů. Tak jednak není nijak drahá a vydrží vám celý život. Bezproblémová údržba a vysoká odolnost, to jsou hlavní argumenty, proč se rozhodnout právě pro tuto variantu. Bez problémů zapadne do jakékoliv zahrady. Doporučujeme zejména do nezastřešených pergol, nepřízeň počasí ji nijak neuškodí. Stejně jako základy pod pergolu nebo altán, i zámkovou dlažbu si zvládnete udělat sami. 

Kamenná podlaha

Kámen – odolný přírodní materiál, který se perfektně hodí do venkovních prostorů. Pozor si dejte při výběru typu kamene. Ne všechny se totiž hodí na přímé slunce. Záleží tedy na tom, kde je vaše stavba umístěná. Doporučujeme například pro pergoly ke zdi domu, které jsou během dne ve stínu. Kámen má tu výhodu, že ho můžete perfektně sladit i s cestičkami, které vaši zahradu křižují. Pěkně vypadá břidlice, ale také pískovcové odseky. 

Dlaždice

Dlaždice jsou další možností pro podlahu do pergoly nebo altánu. Jsou trvanlivé a snadno se udržují – ideální kombinace pro venkovní prostředí. Dlaždice jsou k dispozici v různých tvarech a velikostech, takže můžete vytvořit různé vzory a designy.

Dřevěná podlaha

Dřevěná podlaha je krásná na pohled, ale trochu choulostivá. Musí být co nejlépe chráněná před vlhkem, nesvědčí jí. Jedná se o dobrou volbu do zasklené pergoly, pro zimní zahradu atd. Co se odolnosti týče, hodně záleží na tom, jaké dřevo zvolíte. Což se ve finále odrazí i na ceně. Údržba je rovněž trochu náročnější v porovnání s ostatními typy. Na druhou stranu s její pomocí krásně navážete na interiér uvnitř a spojíte zahradu a dům v jeden harmonický celek.

  

Dřevoplast

Podobný design, jako dřevěná podlaha, nabídne dřevoplast. Ten můžete bez obav využít jako podlahu pro zahradní altán. Nevadí mu vlhko a snadno se udržuje. Ani cena není bůhvíjak vysoká. 

Umělý trávník

Ač to není zrovna nejčastější varianta, i s umělým trávníkem se na pergolách a v altánech tu a tam setkáte. Je cenově dostupný a montáž zvládnete sami během chvilky. Pozor při výběru nábytku, tenké nohy by se zde mohly propadat. Údržba je na první pohled snadná, ovšem se zaschlým bahnem by mohl být problém.  

Na co se při výběru podlahy do altánu a pergoly zaměřit

- Odolnost proti počasí – déšť, slunce, sníh atd.

- Zařiďte odtok dešťové vody – nezapomeňte na něj, voda materiálům nesvědčí.

- Protiskluzový povrch 

- Snadná pokládka podlahy – nevrhejte se do něčeho, co je nad vaše možnosti. Nebo si na to objednejte profesionály. 

- Ať je podlaha odolná proti mechanickému poškození od nábytku.

- Nábytek s tenkýma nohama potřebuje tvrdou podlahu, aby se nepropadal. Tlustější nohy budou stabilní i na měkčím podkladu.

Vyberte si tu nejlepší pergolu podle vašich představ

Na objednávku
47.795,00 Kč s DPH
35.550,00 Kč bez DPH
43.015,50 Kč s DPH
SLEVA 10.00%

Zahradní pergola o vnitřních rozměrech 450 x 470 cm. Robustní a stabilní konstrukce vystužena rozpěrami. Stojky a pozednice 115 x 115 mm, krokve se sklonem 10°.

Na objednávku
29.403,00 Kč s DPH
21.870,00 Kč bez DPH
26.462,70 Kč s DPH
SLEVA 10.00%

Zahradní pergola o vnitřních rozměrech 400 x 370 cm. Robustní a stabilní konstrukce vystužena rozpěrami. Stojky a pozednice 115 x 115 mm, krokve se sklonem 10°.

Na objednávku
15.488,00 Kč s DPH
11.520,00 Kč bez DPH
13.939,20 Kč s DPH
SLEVA 10.00%

Zahradní pergola o vnitřních rozměrech 300 x 270 cm, určena k montáži ke zdi domu. Stojky a pozednice 115 x 115 mm, krokve se sklonem 10°. Robustní a stabilní konstrukce.


Další články:

Zpět
Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality