Košík je prázdný
  • Úvodem
  • »
  • Blog
  • »
  • Zahradní bouda na nářadí - Jak ji vybrat?

Zahradní bouda na nářadí - Jak ji vybrat?

Vloženo: 27. 03. 2023


Zahradní domek nemusí být pouze plechovým, plastovým nebo dřevěným úkrytem pro vaše zahradní nářadí a techniku, ale může být i zajímavým doplňkem vaší zahrady. Pokud jede o materiál, dřevo zatím vede. Přírodní materiál prostě do zahrady velmi dobře zapadá a lahodí i oku. Zahradní domky mohou být opravdu vysoce účelné. Současně vám mohou posloužit třeba jako základna pro zahradní oslavu čí grilování, ale ocení je i vaše děti, jako své letní útočiště. Pokud si v něm chcete pořídit i zahradní nábytek a občas zde spočinout po náročné práci, volte větší velikost. Pokud stavba zahradního domku nepřesáhne 25 m² a výšku 5 m, není třeba stavební povolení ani ohlášení stavby. Čemu se u zahradního domku nevyhnete, je územní souhlas či územní rozhodnutí. Zahradní domek musí být v minimální odstupové vzdálenosti od sousedního pozemku 2 m, nebo na základě povolené výjimky i blíže.

Zahradní domek na nářadí

Zahradní bouda na nářadí se často objevuje v zahrádkářských koloniích, ale i na zahradách u rodinného domu. Když máte zahradní nářadí schované na jednom místě, už jej nikdy nebudete hledat ani vám nezreziví ve vlhkém sklepě. Už si nebudete také nosit špinavé nářadí do domu. Cena za užitnou plochu pro zahradní domek na nářadí je o dost nižší, než kdybyste si postavili větší sklad, technickou místnost nebo garáž. Zahradní kůlna na nářadí ze dřeva, vám ušetří i za stavební materiál a spoustu vyřizování. Konečně budete mít kam uklidit rýč či hrábě, sekačku, hadice a jiné nářadí. Je třeba si rozmyslet, jak potřebujete široké dveře, zda potřebujete okna a kolik, jestli se vám hodí krytý prostor stříškou před domkem a jakou potřebujete velikost. Některé sekačky na trávu jsou široké i rozměrné. Víc místa potřebuje, pokud tam bude třeba i nějaký stavební materiál nebo věci na grilování.

zahradní bouda na nářadí

Dřevěná zahradní bouda na nářadí

V případě dřevěných zahradních domků se nejčastěji setkáte se dvěma typy konstrukcí. Prvním typem je konstrukce srubová. Vypadá jako klasický srub, kdy do sebe do zámků jednotlivé díly navzájem kolmých stěn zapadají a tvoří stabilní, pevné spojení. U zahradních domků je tloušťka srubových stěn mnohem menší, protože nejsou až tak nutné silné profily s dobrými izolačními vlastnosti. Často jsou právě proto v dřevěných zahradních domcích používány silnější palubky místo srubových profilů, které bohatě postačí a poznáte to na příznivé ceně. Dřevěný domek ale mohou tvořit i KVH hranoly. Konstrukce je tvořena svislými sloupky a vodorovnými prvky. Nakonec je proti větru ošetřená diagonálami v rozích. Konstrukce je zevnitř opláštěná OSB deskami a zvenku jsou fasádní palubky nebo jiný materiál odolávající povětrnostním vlivům a vodě.

kůlna na nářadí


Další články:

Zpět
Facebook Domky Delta YouTube