» » Jak skladovat zahradní nářadí?

Jak skladovat zahradní nářadí?

Vloženo: 22. 10. 2017


Pokud jste již definitivně propadli kouzlu zahradničení, a stalo se vaším oblíbeným koníčkem, určitě věnujete velkou pozornost všem vašim rostlinám. Je ale také třeba věnovat stejnou pozornost i vašemu zahradnímu nářadí. Pouvažujte o tom, jestli máte na zahradě vhodnou kůlnu pro uskladnění nářadí, a pokud ne, pořiďte si třeba zahradní domek. Můžete do něj přidat i letní pneumatiky a pomůcky k údržbě vašeho auta. Zahradní nářadí je nutné řádně udržovat a zachovat také jeho funkčnost po dlouhou dobu. Jedním z hlavních problémů u zahradního nářadí je rez. Vzhledem k tomu, že většina zahradního nářadí je vyrobena z kovu, při kontaktu s vlhkostí, může časem dojít ke korozi. Jestliže nechcete každou sezónu kupovat nové zahradní nářadí, postupujte tedy podle následujících pokynů.

Jak nářadí řádně skladovat

Prvním tipem, jak udržet své zahradní nářadí zcela bez koroze, je jeho velmi pečlivé a řádné skladování. Největším prohřeškem je nechat zahradní nářadí po náročném používání venku. Tak se velkou měrou ničí a koroduje. Nejčastějším důvodem, proč je zahradní nářadí zrezivělé, je jeho skladování na nesprávném místě. Voda a vlhkost jsou u zahradního nářadí hlavní příčinou koroze. Nikdy proto nenechávejte zahradní nářadí venku a vždy jej uložte v chladné a suché kůlně nebo v zahradním domku. Dobrá cirkulace vzduchu v kůlně či domečku zabrání vzniku rzi, korozi, hnilobám a plísním.

Nejlepší zahradní domky

Albert EKO 200x300 28 mm
Na objednávku
38.599,00 Kč s DPH
28.710,00 Kč bez DPH
34.739,10 Kč s DPH
SLEVA 10.00%

Robustní srubový nářaďový domek ze síly stěny 28 mm, o půdorysném rozměru 200 x 300 cm. Kvalitní, řádně vysušené a řemeslně opracované řezivo.

Robin EKO 300x250 28 mm + přístřešek
Na objednávku
50.578,00 Kč s DPH
35.530,00 Kč bez DPH
42.991,30 Kč s DPH
SLEVA 15.00%

Srubový nářaďový domek s pultovou střechou a s přístřeškem. Stěna 28 mm. Půdorysný rozměr 300 x 250 cm. Kvalitní, řádně vysušené a řemeslně opracované řezivo.

Laura EKO DD 350x250 28 mm
Na objednávku
59.774,00 Kč s DPH
39.520,00 Kč bez DPH
47.819,20 Kč s DPH
SLEVA 20.00%

Robustní srubový zahradní domek ze síly stěny 28 mm, o půdorysném rozměru 350x250 cm. Kvalitní, řádně vysušené a řemeslně opracované řezivo.

Udržujte zahradní nářadí čisté

Půda má v sobě často značný obsah vlhkosti a ten podporuje korozi. Uložte proto vždy své nářadí až po důkladném očištění od zeminy. Jen tak bude chráněno před korozí. Čištění nářadí je skvělý způsob, jak zabránit tomu, aby se kusy plevelů, semena a současně i některé nemoci přenášené půdou, nedostaly z jednoho místa na druhé. Než dáte své zahradní nářadí do kůlny, dbejte na to, abyste buď umyli hlínu vodou, v tom případě nářadí i osušte, nebo ji můžete důkladně oškrábat stěrkou. Tím odstraníte veškeré pryskyřice a rostlinné šťávy z nářadí, a tím je ochráníte před korozí. Vždy se ujistěte, že je vaše nářadí před uskladněním dokonale suché. I velmi malé množství vlhkosti vede ke vzniku rzi a snižuje efektivitu nářadí pro budoucí použití i životnost zahradního nářadí.

Použijte vhodné přípravky

Aby bylo vaše nářadí v pořádku, je nutné pro to udělat kromě čištění i ještě něco navíc. Efektivní způsob, jak udržet zahradní nářadí bez koroze, je natřít jej ochranným nátěrem. U většiny kovových nástrojů stačí tenká vrstva oleje, která poskytne nářadí ochrannou vrstvu před jeho uložením. Skvělým produktem na zabránění koroze u zahradního nářadí je přípravek WD-40® Multi-Use Product. Je speciálně určen pro ochranu proti korozi a rzi a dodává ochranu zahradnímu nářadí. Proniká důkladně až do nářadí, zbaví jej také veškeré vlhkosti a poskytne optimální množství promazání, které pomáhá udržet zahradní nářadí v bezchybném stavu.  

Když se objeví rez

Pokud na zahradním nářadí uvidíte nějakou korozi nebo rez, ihned ji odstraňte a na nic nečekejte. Její okamžité odstranění je velmi důležité, aby nedošlo také k poškození zbytku nářadí. K odstranění rzi z kovových částí použijte smirkový papír či drátěný kartáč. Požívá se také speciální písek. Ať už uděláte cokoliv pro odstranění rzi ze zahradního nářadí, udělejte to nejlépe ihned, jak zjistíte, že se na nářadí objevila. Jinak se rez dostane do dalších částí nářadí a bude již pak velmi obtížné zcela odstranit. Vaše nářadí by tak mohlo být i nenávratně poškozeno. S použitím vhodného přípravky a jeho ošetřením nářadí jej pak můžete skladovat ve své kůlně klidně celou zimu bez úhony. Určitě se vám to vyplatí a nebudete muset neustále investovat každou sezónu do nového nářadí, což není zrovna levná záležitost.


Další články:

Zpět
Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality