» » Jak na odklízení sněhu?

Jak na odklízení sněhu?

Vloženo: 14. 01. 2017


Letošní sněhová nadílka se opravdu vydařila a největší radost z ní mají děti a milovníci zimních sportů. Hromady sněhu však neznamenají jenom pohodu a zábavu, pro majitele pozemků znamená sníh další povinnost a starost. Odklízení sněhu nepatří mezi oblíbené činnosti, nicméně v dnešní době jsou na trhu různé vychytávky, díky kterým je odklízení sněhu o trochu příjemnější.

Malé plochy se sněhem

Malou plochu, která je zasněžená uklidíte levou zadní. Příjezdovou cestu nebo chodník u vašeho domu odházíte bez problému s pomocí obyčejného hrabla. Na trhu najdete i speciální hrabla, která jsou široká až 70 cm a mají širokou rukojeť, pro obě ruce. Jedná se o shrnovače sněhu. Pokud však máte problémy s udusaným sněhem a ledem, hrablo vám pomůže jen stěží. V takovém případě oceníte škrabku na led a sníh. Tato škrabka vypadá stejně jako hrablo, ale ve spodní části je vybavena listem z oceli, ten si snadno poradí s udusaným sněhem i ledem.

Jak si poradit s větší plochou?

Je logické, že pokud musíte odklízet velkou zahradu, nechce se vám ji odhazovat obyčejným hrablem, je to na dlouho a navíc dost namáhavé. Na velké plochy je dobré si pořídit silnější pomocníky. Jste-li vlastníkem traktůrku, můžete si na něj přikoupit radlici pro odhrnování sněhu. A velice známým pomocníkem při uklízení sněhu je sněhová fréza. Sníh je odklízen pomocí šneku, který odstraní sníh z povrchu a následně je odhazován komínkem do strany. Pokud bydlíte v místě, kde bývá sněhu o něco více, pořiďte si raději dvoustupňovou sněhovou frézu , její šnek je opatřen zuby, proto si poradí i s ušlapaným a zmrzlým sněhem, ale také s větší vrstvou čerstvě napadaného sněhu.

odklízení sněhu

Nezapomeňte na posyp

Jako prevenci před uklouznutí můžete použít písek nebo štěrk, který zdrsňuje plochu a snižuje tak riziko uklouznutí. Používá se však i sůl, která má za příčinu to, že směs sněhu se stává ledem až při teplotách pod -7°C.

 

TIP: Které květiny zalévat i v zimě


Další články:

Zpět