» » Výhody dřevostaveb

Výhody dřevostaveb

Vloženo: 12. 05. 2016


V dnešní době jsou dřevěné chaty a pergoly čím dál tím častější doplňkem zahrad. Avšak důvěra v dřevo není stoprocentní. I přestože byly některé mýty o nekvalitě tohoto stavebního materiálu vyvráceny, ve společnosti se najdou jedinci, kteří ve dřevo stále věřit nebudou. Proto vám v nadcházejícím textu představíme některé výhody tohoto stavebního materiálu.

Technické vlastnosti dřeva

Dřevo, jako stavební materiál, má několik výhod. Jedna z nich je například, je jeho dobrá izolační vlastnost tepla. Udává se, že dřevo mezi všemi stavebními materiály skoro nejlépe akumuluje teplo. Nejenže dřevěný domek na zahradách vypadá velmi pěkně, ale je i ekologicky šetrný k přírodě. Dřevo jako jediný stavební materiál během své existence absorbuje více skleníkového plynu, než vyprodukuje. Další výhodou je, že dřevo je plně obnovitelné. Zahradní domek ze dřeva vám nabídne více místa, ano je to tak. Důvodem jsou obvodové zdi a příčky, které jsou užší než například u zděného zahradního domku.

Výstavba dřevěného domku

Dalším významným plusem je rychlost výstavby. Montáž zahradních domku není příliš složitá, takže je pravděpodobné, že ji zvládnete sami. Pokud ale nejste příliš technický typ, přenechte to raději na starost odborníkům. Výhodou se může stát i to, že výstavba probíhá formou suché technologie, tím pádem je tedy možné výstavbu realizovat kdykoli během roku.

Nevýhody dřevěných domků

Každý stavební materiál má klady i zápory. Dřevo je špatný zvukový izolant, ale pokud se jedná o zahradní domek, nebo domek na nářadí, hlučnost asi nebude hlavním problémem. Dřevěné domky můžou nabídnout vysokou životnost, ale jen za předpokladu, že se jim dostaví dostatečná údržba. Minimálně je potřebné aplikovat různé nátěry, například proti dřevokazným houbám. Pokud se bojíte požáru, nemějte strach. I dřevěná stavba musí být navržená tak, aby neshořela ihned, navíc v dnešní době je několik protipožárních nátěrů.


Další články:

Zpět