» » Jak zařídit moderní zahradu?

Jak zařídit moderní zahradu?

Vloženo: 20. 06. 2022


Jestli je váš šálek kávy minimalistický skandinávský design, který klade důraz na funkčnost a čistý, upravený vzhled, budete se v moderní zahradě cítit jako ryba ve vodě. Nemalá je i inspirace japonskými zahradami nebo rustikálním stylem. Poradíme, jak si zařídit krásnou moderní a nenáročnou zahradu na péči, která vám bude dělat radost po celý rok. 

V dalším článku z naší série Zahrada – inspirace se budeme zabývat moderní zahradou. Na tu narazíte hlavně v městských zástavbách a satelitech. Poskytuje útočiště uspěchanému městskému tvorovi a je perfektním doplňkem novostaveb. Ovšem nic nebrání tomu, abyste si ji vytvořili i na vesnici, třeba u zrekonstruovaného statku. 

Jak vypadá moderní zahrada

Moderní zahradu definuje elegance a promyšlená stavba rostlin. Většinou tu vegetace není tolik, převažují travnaté plochy nebo dlažba. Přeci jen se snažíme o zahradu, se kterou je minimum práce. Vybírejte proto takové rostliny a dřeviny, které nejsou náročné. Zároveň by ale měly být vizuálně zajímavé. 

Ovšem jestli chcete zeleně co nejvíc, ničemu to nebrání. Jen si dávejte pozor na to, abyste střídali textury – vytvoříte tak členitější prostor. Kromě horizontály nechte zazelenat i vertikálu. Například na pergolách, kaskádách atd. 

Dominují tu přírodní materiály, především kámen a dřevo. V kombinaci se všudypřítomnou zelení jde o pěkný barevný soulad. Na přírodní materiály vsaďte nejen při výběru posezení a drobných dekorací, ale i při vytváření předělů a zpevněných cest. 

Součástí moderní zahrady jsou různé vychytávky, které vám usnadní zavlažování a péči o zahradu. Nezapomeňte na solární ohřev vody. Ušetří výdaje za energie. Jak to celé zařídit poradíme v našem článku Jak na solární ohřev vody

A ještě jedna důležitá věc. V ideálním případě by měla navazovat na interiér a s domem vytvořit jeden harmonický celek. Toho docílíte pomocí užívání stejných barev, materiálů a podobně laděných dekorací. 

Posezení pro celou rodinu

Pergola nebo altán zapadne do prostředí moderní zahrady a poskytne vám příjemný stín. Vsaďte na poctivou řemeslnou práci a pořiďte si stavbu ze dřeva. Před zvědavými pohledy kolemjdoucích vás uchrání závěsy do altánu

Nechte pergolu nebo altán obrůst zelení. Velkým trendem je vinná réva, tato rostlinka je poměrně nenáročná a vytvoří krásnou zelenou vertikálu. Nebo zasaďte vistárii, odmění vás okouzlujícími květy. 

Zahradní nábytek vybírejte tak, aby barevně a materiálově korespondoval s interiérem uvnitř. Tím spíš, jestli je ze zahrady dovnitř vidět velkými okny. Návaznost podtrhnete pomocí polštářků na sezení, ale i dlažbou. Pohodlí zajistí také umělé kožešiny, ty krásně zapadnou do moderní zahrady u zrekonstruovaného venkovského domu.

Co se vybavení a dekorací týče, experimentujte s tvary. Jestli máte hranatý zahradní nábytek a stůl, pořiďte si oblé prostírání, polštářky a závěsné květináče. To se nakonec dá aplikovat i na zbytek zahrady. Zatímco dlažba nebo schodiště představují hranatý element, oválný prvek vnesete pomocí dokulata ostříhaných keřů a vytvarovaných záhonů nebo skalek. 

Pergola Standard ke zdi domu 300x270 - sklon 10°
Na objednávku
15.488,00 Kč s DPH
11.520,00 Kč bez DPH
13.939,20 Kč s DPH
SLEVA 10.00%

Zahradní pergola o vnitřních rozměrech 300 x 270 cm, určena k montáži ke zdi domu. Stojky a pozednice 115 x 115 mm, krokve se sklonem 10°. Robustní a stabilní konstrukce.

Pergola Klasik 400x370 - sklon 10°
Na objednávku
29.403,00 Kč s DPH
21.870,00 Kč bez DPH
26.462,70 Kč s DPH
SLEVA 10.00%

Zahradní pergola o vnitřních rozměrech 400 x 370 cm. Robustní a stabilní konstrukce vystužena rozpěrami. Stojky a pozednice 115 x 115 mm, krokve se sklonem 10°.

Pergola Grand 450x470 - sklon 10°
Na objednávku
47.795,00 Kč s DPH
35.550,00 Kč bez DPH
43.015,50 Kč s DPH
SLEVA 10.00%

Zahradní pergola o vnitřních rozměrech 450 x 470 cm. Robustní a stabilní konstrukce vystužena rozpěrami. Stojky a pozednice 115 x 115 mm, krokve se sklonem 10°.

Ochraňte své auto před špatným počasím

Před deštěm a nelítostným sluníčkem potřebujete ochranu nejen vy, ale i váš vůz. Přístřešek na auto je ideálním řešením v případě, že nedisponujete vlastní garáží. A jelikož zařizujeme moderní zahradu, opět se rozhodněte pro přírodní a kvalitní dřevostavbu. Dnes už není nic neobvyklého, že se garážová stání staví společně s menším skladem. Rovnou tak získáte prostor na uskladnění zahradního náčiní.

Vodní plochy rozdělují prostor a přináší harmonii

Jezírka do moderní zahrady vnesou harmonii. Jen si to představte – kvetoucí lekníny, dovádějící rybky a ptáčci, kteří se sem budou slétat na osvěžení. Jinak ostré linie nábytku a přístřešku protne kulatý element, a prostor zahrady tak získá jiný, zajímavý prvek. Další variantou jsou obdélníková jezírka, která fungují jako předěl v prostoru. 

Osvětlení v moderní zahradě

V moderních zahradách se často kombinuje závěsný typ se stolními lampičkami. Osvětlit lze i některé prvky v zahradě, například strom nebo právě jezírko. Hezky vypadá osvětlená cesta. V minimalistické zahradě se budou vyjímat designová svítidla, například velké LED stojící lampy různých tvarů.


Další články:

Zpět
Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality