» » Fotogalerie zahradních domků - Načerpejte inspiraci

Fotogalerie zahradních domků - Načerpejte inspiraci

Vloženo: 18. 11. 2019


Zahradní domek je stylovým doplňkem zahrad, který dokáže vytvořit překrásnou idylku při relaxaci. Může být zahradní dominantou, pěknou ozdobou, praktickým úložištěm nářadí a materiálu, nebo třeba drobným obytným prostorem pro odpočinek. 

Drobné dřevostavby mohou mít široké uplatnění. Tento skvělý prvek obohatí každou zahradu. Jen si musíte umět vybrat správný zahradní domek. Vzhledem k aktuálním cenám hotových zahradních domků, dodávaných jako stavebnice nebo i s montáží, je stavba svépomocí často nákladnější. Nabídka je široká a domky je možné nechat udělat i na míru. 

Zahradní domek by neměl na žádné zahradě chybět

Před pořízením domku si promyslete, jak bude konkrétní využití domku a podle toho domek vybírejte, stejně jako jeho výbavu. Zodpovězte si otázky před koupí zahradního domku. Nejčastěji zahradní domek slouží k uložení zahradního nářadí, sekačky na trávu a jiných pomůcek. Určitě je dobré mít vše uklizeno v suchu pod střechou, než ukládat nářadí venku či ve vlhkém sklepě. Kromě skladovací funkce lze zahradní domky využít i jako malé chatky. Zahradní domek s dveřmi, oknem a terasou přes jaro i léto využijete a mohou v něm občas přespávat děti.

Postavíte jej i bez stavebního povolení 

Pro zahradní domek nemusíte budovat velké základy. Hodí se na zahrady u domu i do zahrádkářských osad, kde nemůžete získat stavební povolení pro stavbu zahradní chatky. Do velikosti 25 m2 o stavební povolení nemusíte ani žádat. Může jít o klasický domek postavený na rovině i o zahradní domek ve svahu

Zahradní domečky jako z pohádky

Zahradní domky jsou v různých tvarech a rozměrech. Zvažte velikost prostoru na zahradě a najděte pro něj vhodné místo, pohodlný vstup a dostatek světla. Důležitá je volba typu. Pokud chcete, aby vám zahradní domek sloužil pouze k uskladnění nářadí, může být bez terasy i oken a ve stinném místě zahrady. Pokud v něm chcete přes léto občas přebývat, nebo jej přenechat svým dětem, aby si tu hrály či přespaly s kamarády, zvolte okna i terasu, kam se dají dát i křesílka. V zimě můžete pod stříškou uskladnit dřevo na topení v krbu. Domek pro obývání potřebuje slunné místo s pěkným výhledem. Navíc můžete doplnit i solární panely na zahradním domku

 

Fotogalerie zahradní domky:

Zahradní domek Albert EKO

Zahradní domky na nářadí Robin EKO

Zahradní domky na nářadí Kamal a Toby EKO

Zahradní domky Laura EKO

Zahradní chatky Luka EKO

Zahradní chatky Zita EKO

Zahradní chatky Camping EKO

Zahradní domky na nářadí Kevin EKO


Další články:

Zpět
Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality