» » Vytápění zahradních domků

Vytápění zahradních domků

Vloženo: 29. 09. 2015


Pořídili jste si zahradní domek nejen jako prostor pro úklid a uskladnění zahradního nářadí, ale také pro možnost pohodového trávení volného času. Přes léto jste si zvykli posedět tam s přáteli, popít a někdy jen tak zalézt před okolím a mít klid. Teď vám ovšem s přicházejícím podzimem pohodička končí, pokud nemáte v domku vyřešeno vytápění. Žádný problém to napravit!

Jaké jsou možnosti vytápění zahradních domků

Nemáte-li už od stavby zabudované podlahové topení, jako nejvýhodnější připadá v úvahu pořídit si dodatečné přímotopné zařízení. Není třeba se lekat. Pryč jsou doby, kdy jeho použití znamenalo znatelný průvan v peněžence. Dnešní systémy jsou nejen energeticky šetrné, ale i výkonnější a esteticky přijatelnější. A je v nich mnohem větší výběr.

Konvekční přímotopy nejsou pro každého

Klasický elektrický přímotopný konvektor – to si většina z nás pamatuje. Jeho zapnutím se zespodu nasává studený vzduch, průchodem přes přímotop se ohřívá a do místnosti se horem vrací horký. Teprve od něho se pak ohřívají další předměty a tedy i osoby. Princip konvekčního vytápění je energeticky náročný a nevhodný pro alergiky, protože se na topném tělesu přepaluje prach. Nicméně výhody má – je dobře přenosný, má poměrně rychlý efekt a dá se dobře použít i na malém prostoru, kde se v blízkosti nachází například nábytek.

Sálavé topné panely na to jdou jinak

Infračervené (sálavé) zdroje produkují elektromagnetické záření, které nejprve dopadne na vás a ostatní předměty (nábytek, stěny) a tam se ihned přemění na teplo. Ačkoliv tedy necítíte horký vzduch v místnosti, pocitově je vám teplo dříve. Sálavé panely nevíří a nepřepalují vzduch, a jsou tedy vhodnější pro vaše zdraví. Nevýhodou ovšem jsou jejich větší rozměry, jistý nárok na volný prostor před ním a nutnost použití nezávislého termostatu.

Hybrid může být řešením

Ačkoliv se sálavý přímotop může jevit jako ani ryba ani rak, ve skutečnosti využívá výhod obou systémů. Umí vytvořit sálavé teplo při malých rozměrech, se zabudovaným termostatem, a vy tak dosáhnete tepelné pohody brzy a za ekonomicky nejpřijatelnějších podmínek.

Sezona vašeho pohodového posezení v zahradním domku tedy nemusí skončit, pokud sami nebudete chtít.

 

Zahradní domek Luka - Domky-Delta


Další články:

Zpět
Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality