» » Zahradní altány a krytá posezení

Zahradní altány a krytá posezení

Vloženo: 14. 07. 2016


Uvažujete o koupi zahradního přístřešku, kde budete trávit chvilku klidu a odpočinku? Neradi přesouváte grilování skrz deštivé počasí na jiný den nebo chcete na zahradu nějaký vkusný doplněk? Tak právě pro vás může být zahradní altán nebo pergola tou správnou volbou.

Altány pro pohodlné posezení na zahradě

Díky zahradnímu altánu či pergole získáte mnoho nových možností a příjemných prožitků. Nejenže získáte kryté posezení, které budete moct využívat za jakéhokoliv počasí, ale při správném výběru se tyto přístřešky stanou perlou vaší zahrady. Altán i pergola vám nabízí otevřený prostor, proto budete přímo v kontaktu s přírodou. Tento kontakt můžete ještě zvýšit, necháte-li je obklopit různými popínavými květinami. Díky takovéto zástěně si zaručíte příjemný úkryt před slunečními paprsky, což jistě v parných dnech uvítáte. Při správném umístění altánu a pergoly si zajistíte to, že zvědavé pohledy sousedů či kolemjdoucích se pro vás stanou minulostí.

Altán atelier

Zahradní altán nebo pergola?

Pokud jste se již rozhodli pro pořízení altánu nebo pergoly, je možné, že nevidíte rozdíl mezi jedním a druhým. Jedním z hlavních rozdílů je ten, že zahradní altán stojí na pozemku samostatně. Tedy, že není spojen s žádnou jinou stavbou. Nejčastěji se setkáte s altány, které nemají žádnou krycí stěnu, ale nikde není psáno, že to nemůže být jinak. Někdy se setkáte i s altánem, který stojí na pevných sloupech a nemá žádnou podlahu. Díky zahradnímu altánu získáte kryté posezení, ve kterém si můžete užívat odpočinek a klid po těžkém pracovním dni a užívat si výhled na vaši celou zahradu.


Zahradní pergolu, naopak od altánu, většinou najdete postavenou podél domu. V dnešní době jsou na trhu převážné pergoly, které jsou kryty střechou. Pokud přemýšlíte, jestli zvolit rovnou či sklopenou střechu, nezapomínejte, že díky sklopené bude zajištěn lepší odtok dešťové vody i sněhu. Jestli jste milovníci grilování nebo trávíte rádi večery s přáteli, bude pro vás výhodnější pergola. Díky tomu, že se pergoly většinou nachází u domu, nebudete muset kvůli každé maličkosti chodit přes celou zahradu domů. Navíc v pergole u domu mnohem jednodušeji zapojíte například kabel ke světlu nebo rádiu.

Vyberte si ten nejlepší altán

Zahradní altán Sedlo 300x600
Na objednávku
53.240,00 Kč s DPH
39.600,00 Kč bez DPH
47.916,00 Kč s DPH
SLEVA 10.00%

Zahradní altán se sedlovou střechou a s plnými štíty o vnitřních rozměrech 300 x 600 cm. Robustní a stabilní konstrukce. Stojky a pozednice 115 x 115 mm.

Zahradní altán Valba 300x500 KVH NSi
Na objednávku
63.525,00 Kč s DPH
46.200,00 Kč bez DPH
55.902,00 Kč s DPH
SLEVA 12.00%

Altán s valbovou střechou o rozměrech 300 x 500 cm. Robustní a stabilní konstrukce - lepené hranoly KVH.

Zahradní altán Atelier 400x400 KVH NSi
Na objednávku
75.383,00 Kč s DPH
54.824,00 Kč bez DPH
66.337,04 Kč s DPH
SLEVA 12.00%

Čtyřboký altán s jehlanovou střechou o rozměrech 400 x 400 cm. Robustní a stabilní konstrukce - lepené hranoly KVH.


Další články:

Zpět
Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality