» Zahrada snů – užijte si letošní sezónu na 100 %!

Zahrada snů – užijte si letošní sezónu na 100 %!

Jak si užít letošní sezónu naplno? Na nic nečekejte a pusťte se do toho. Jaro je v plném proudu a léto klepe na dveře. Víme, co vám nesmí chybět. Zjistěte, jak ze zahrady udělat hezčí a příjemnější místo k relaxaci a setkávání s rodinou a přáteli.


Popisek obrázku

 

Pergola pro zábavu i odpočinek

Pod pergolou si užijete příjemné chvíle s rodinou i přáteli. Ale také momenty relaxace, na které se budete každý den těšit. Vytvoříte v ní posezení s venkovní kuchyní, krbem či udírnou. Nebo zázemí pro home office.

 

 • Pergola rozšíří obytný prostor. Ať už máte na programu oslavu nebo odpočinek, vždy budete mít maximální pohodlí.

 • Vrtochy počasí vás nerozhodí. A když se náhodou déšť pokusí překazit vaše plány, nevadí. Vy jste přece pod střechou!

 • Zvýší hodnotu pozemku.

 • Je nenáročná na údržbu, přitom odolná. Dřevěné pergoly vyrábíme tak, aby vydržely. A za tím si stojíme. Proto nabízíme 5letou záruku.

 • Pergoly nabízíme volně stojící a ke zdi. Rádi pomůžeme i s řešením na míru. Přesně podle vašich představ.

 

Získejte pohodlný prostor nenáročný na údržbu, ve kterém si vychutnáte krásné jarní a letní počasí. Uspořádáte oslavu i si odpočinete od celodenního shonu. Podívejte se na naši nabídku dřevěných pergol. Jaro na nikoho nečeká!

 

 

Zahradní domek pro úschovu nářadí

Práce na zahradě nebere během sezóny konce. Ale kam se vším tím nářadím? Kde zaparkovat sekačku? V garáži už není místo, do dílny se nic nevejde. Na scénu přichází zahradní domek!


 • Zahradní technika, elektrické náčiní i sportovní výbava zůstanou díky domku na nářadí v perfektní kondici po celý rok.

 • Využijete ho na uskladnění dřeva. Nebo si z něj uděláte dílnu.

 • Konečně zorganizujete prostor na zahradě a uschováte vše pěkně na jedno místo.

 • Dřevěný exteriér dokonale splyne s okolím zahrady. Sousedi budou závidět!

 • Ač jsou naše zahradní domky nenáročné na údržbu, vydrží vám celý život.

 • Poctivá česká práce s 5letou zárukou.


Zahradní domek je tu pro všechny kutily a zahrádkáře. Zákazníci nejčastěji vybírají domky o rozměru 3x3 metry, u nás ale najdete mnohem více velikostí. Vytvoříme vám i dřevostavbu na míru.

 

 

Připravte se na koupací sezónu

Letní sezóna se neobejde bez koupání. Nejvyšší čas připravit bazén na novou sezónu. A pokud bazén nemáte, co takhle vlastní vířivá vana?

 

 • Během přípravy na novou sezónu odstraňte z bazénu velké nečistoty a vyčistěte dno pomocí bazénového vysavače.

 • Chemie se postará o odstranění vodního kamene ze dna a stěn. Využijete ji i v běžném provozu – nezapomeňte si udělat zásoby. Čistá voda se dá ale udržet i bez chloru, například pomocí nanotechnologií, pískové filtrace nebo aktivním kyslíkem.

 • Bazénové příslušenství nemusí překážet! Vše uklidíte do malého zahradního domku. Rádi vám ho postavíme na míru.

 • Vířivou vanu schovejte pod zastřešený altán. Díky tomu si budete moct užívat relaxaci za každého počasí. Navíc udržíte vodu déle čistou. A prodloužíte životnost samotné vířivky.

 

Pokud si nedokážete léto představit bez pořádné koupačky, dopřejte si vlastní bazén. Nebo vířivou vanu – lepší relaxaci, aby člověk pohledal. Nezapomeňte chemii i příslušenství uložit někam mimo dohled a dosah dětí. A nezanedbejte poctivé zastřešení či zakrytí. Ulehčíte si tak práci!

 

Popisek obrázku

Ilustrační foto

 

Dětský koutek, ráj pro děti (i dospělé)

Dnešní děti tráví spoustu času doma na telefonu nebo počítači. Jak je nalákat ven? Postavte jim vlastní hřiště. Udělejte ze zahrady místo, kde se zabaví celá rodina.

 

 • Prostor nad hrací zónou zastřešte. Prodloužíte tak životnost hracích prvků. Navíc, děti si budou moct hrát, i když venku nebude nejpříznivější počasí. Ať už praží sluníčko. Nebo zrovna prší.

 • Vyberte hrací prvky pro děti různého věku. Ať vám vydrží co nejdéle.

 • K dostání jsou i outdoorové multifunkční posilovací věže, na kterých se vyřádí jak dospívající, tak dospělí.

 

Hřiště zabaví malé i velké. Konečně dostanete všechny na čerstvý vzduch! Přístřešek pro hrací zónu vám vyrobíme na míru.

 

Připravte zahradu na další sezonu

Na jaře se zahrada sice teprve probouzí, ale pro zahradníka je to ta nejnáročnější část roku. Na programu toho máte opravdu hodně!


 • Prořežte dřeviny a odkliďte staré, suché části rostlin. Připravte zahradu na vegetační období.

 • Ošetřete dřeviny a plodiny proti škůdcům. K dostání jsou i insekticidy na přírodní bázi.

 • Nezapomeňte pečlivě prokypřit půdu.

 • Vysaďte či vysejte zeleninu na záhony a do skleníku.

 • Vysaďte živý plot a popínavé rostliny, které ozdobí pergolu nebo stěny domu. Jarní období je k tomu nejvhodnější.

 • Ani trávník se nesmí zanedbat. Shrabejte hrubé nečistoty a proveďte první jarní seč, maximálně do ⅓ délky stébel. Vezměte do rukou vertikutátor a zelený pažit prořežte. Další sečení už proběhne, tak jak jste zvyklí. Kde je potřeba, vysejte nová travní semena. Můžete pohnojit.


Udržovat zahradu není jen tak. Bez spolehlivého náčiní se neobejdete. Uložte si ho do zahradního domku. A vždy budete vědět, kam sáhnout.

 

 

Nejčastější dotazy

Jak ušetřit za nákup dřevostavby?

Ušetřete 6 % z ceny tím, že využijete snížené sazby DPH 15 %. Tu lze uplatnit na dřevostavby, které stojí na pozemku/zahradě rodinných domů. Dřevostavbu je nutné objednat vč. montáže.

 

Kdy se musí žádat o stavební povolení u dřevostaveb?

U menších staveb, jako jsou zahradní domky a pergoly se zastavěnou plochou do 25 m2, postačí požádat o územní rozhodnutí či územní souhlas. U našich výrobků najdete výkresy, které s vyplněným formulářem odevzdáte na stavebním úřadě.

 

Na co vše platí nabízená 5letá záruka?

5letá záruka platí na všechny výrobky (zahradní domky, domky na nářadí, pergoly a krytá posezení, přístřešky na auto, dřevěné chaty) označené logem "Záruka 5 let". Podmínkou je montáž od naší firmy.

 

Je montáž dřevostavby složitá?

Montáž zahradního domku či jiných dřevostaveb příliš složitá není, nicméně pokud nejste technický typ, přenechte to odborníkům. Buď přímo nám, nebo někomu, kdo má s obdobnými zahradními dřevostavbami nějaké zkušenosti.

 

Musí se poté dřevostavba natřít? Pokud ano, čím?

Ano, a to minimálně dvakrát z vnější strany. Rádi vám nátěr uděláme. Zahradní domky natíráme v rozloženém stavu, včetně konstrukčních prvků. Pokud se rozhodnete zahradní domek, pergolu nebo garážové stání natřít sami, používejte pouze slabovrstvé (tenkovrstvé) lazury. Silnovrstvé lazury vytváří silnou vrstvu laku, která časem popraská. Nátěr je podmínkou k uznání reklamace.

 

Je vhodné si dřevostavbu pojistit?

Nutné to sice není, ale vřele vám to doporučíme. Pojistíte se tak vlastně i pro případ vykradení. Nezapomeňte pojistku rozšířit na škody způsobené požárem. Pokud máte dřevostavbu umístěnou na pozemku vašeho rodinného domu, tak velmi pravděpodobně pojistka vašeho domu automaticky zahrnuje i pojištění vaší zahradní dřevostavby. Toto si však raději ověřte u své pojišťovny.

 

 

Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme

 Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality