» » Zahradní domek pro sekačku, přátele nebo děti?

Zahradní domek pro sekačku, přátele nebo děti?

Vloženo: 27. 10. 2015


Zahradní domek si můžete pořídit z různých důvodů a těm by měl být od začátku přizpůsoben. Týká se to jak stránky estetické, tak praktické. Je tedy třeba si předem dobře rozmyslet, proč si ho vlastně pořizujete.  

Na nářadí především prakticky

Má-li domek sloužit pro uskladnění sezónního nářadí a zahradních strojů, bude vás estetická stránka zajímat hlavně zvenku. Půjde o to, aby stavba nenarušovala celkový vzhled prostoru a ladila s domem i ostatními objekty na zahradě.

To důležité ovšem bude zejména praktické řešení vnitřního prostoru. Čili co nejvíce místa na větší kusy (sekačka či pneumatiky, delší nářadí typu rýč, krumpáč apod.) a logisticky dobře uspořádané regály v ergonomické výšce na drobnější náčiní (jako jsou motyčky, konve, štětce či plechovky s barvami).

Pro přátele především pohodlně

Stavíte-li domek především jako místo pro grilování a posezení s přáteli či pro vlastní relaxaci po práci, bude vám kromě vnějšího vzhledu (stejně jako v případě chatky na nářadí) záležet i na tom, aby bylo příjemně také uvnitř.

Pohodlné sezení je nutnou podmínkou, stejně jako dostatek vhodných polic či stolek na nádobí, šikovný koutek pro umístění grilu, případně i místo na ledničku pro chlazení nápojů v horkém létě. Komu by se chtělo běhat do domu, že?

Nářaďový domek

Dětem hlavně bezpečně

Bude-li zahradní domek dárek pro vaše ratolesti, kterým chcete zajistit dostatek vyžití venku, měl by i zvenku být barevnější a lákavější pro dětské oko. Součástí dokonale promyšlené stavby může být i například skluzavka či provazová síť.

TIP: Zahradní dřevěná houpačka

To, co u něj budete řešit především, je absence jakýchkoliv ostrých rohů a hran, čili míst, kde by se vaše dítě mohlo poranit. Bude-li si ve svém domečku rádo hrát, věřte tomu, že vyzkouší i hru i na honěnou a na schovávanou. A tomu by mělo odpovídat veškeré vnitřní vybavení!


Než se tedy pro zahradní domek rozhodnete, dobře promyslete, k jakému účelu. Je samozřejmě možné vhodný typ používat například v létě na posezení a později do něj uložit sezónní nářadí, nicméně nebudete moci prostor vždy využít ideálně a malé děti například mezi krumpáče určitě nepošlete.

 


Další články:

Zpět
Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality