» » Vybíráme pozemek pro zahradní domek

Vybíráme pozemek pro zahradní domek

Vloženo: 30. 01. 2017


Kdo by nestál o možnost odjet na víkend mimo město do lesa na svou chatu nebo do zahrádkářské kolonie. Pokud jste majitelem jedné z možností, jste šťastlivec. A jestli jste se rozhodli pozemek pro chatu či zahradní domek koupit, nebudete litovat. Najít správný pozemek je obtížná záležitost a může trvat delší dobu. I když je první dojem opravdu důležitý, nenechte se jím ošálit.Pokud jste našli pozemek, který splňuje vaše představy, například nerušený výhled do zeleně, před koupí si ho nezapomeňte prověřit. Mohl by skrývat nějaké kostlivce ve skříni, kteří by vám mohli celou stavbu zahradního domku a chaty zkomplikovat.

Na katastrálním úřadu zjistíte vše kolem pozemku

I když vám bude realitní makléř tvrdit, že se jedná o stavební pozemek, nemusí to být hned pravda. To stejné platí o inženýrské síti a o dodržení vzdálenosti od sousedova plotu. Pokud chcete ve své chatě, ahradním domku či celoročním domku například elektřinu nebo vodu, při výstavbě objektů vám právě inženýrské sítě velice ulehčí práci. Vždy si nezapomeňte na katastrálním úřadě prověřit, zda pozemek nezatěžuje žádné věcné břemeno, exekuce nebo zástava.

Zkontrolujte místní územní plán

Jestliže máte přesnou představu o svém letním sídle, ujistěte se, že splňuje podmínky výstavby ještě před zahájením stavby. Hlavně v případě domků v zahrádkářské kolonii můžete mít problém. Jistě budou stanoveny výškové limity pro váš zahradní domek, nebo jaký typ a sklon má mít vaše střecha. Rozhodující je i vzdálenost domku od hranice pozemku, ale i procentuální zastavěnost pozemku.

Chata Rena

Další rozhodující parametry

Jedním z faktorů, které vás mohou od koupě odradit je například jeho svažitost, ale zahradní domek je možné postavit ve svahu. Ideální je pochopitelně rovný pozemek, to je však v praxi často nereálné. V dnešní době jsou velice oblíbené solární panely, takže jestli nad nimi uvažujete již teď, mějte na paměti, že by váš pozemek měl být orientován ideálně na jih. Právě orientace pozemku určuje, jakou orientaci získá vaše chata. Nízká cena pozemku může znamenat určitý problém, může to být například pozemek v záplavové oblasti, nebo nemusí mít příjezdovou cestu.

 


Další články:

Zpět
Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality