Košík je prázdný
» » Údržba zahradního domku na podzim

Údržba zahradního domku na podzim

Vloženo: 28. 10. 2016


Pokud i vy máte na své zahradě dřevěný domek je potřeba se o něj s láskou starat. Jestli chcete, aby zahradní domek i nadále sloužil k odpočinku nebo jako místo pro skladování zahradního nářadí, je jeho údržba velice důležitá. Podzim je v plném proudu a zima se nenávratně blíží, s tímto počasím přichází i vlivy, které můžou velice negativně působit na váš zahradní domek.

Ochrana před vlhkem a vodou

Pokud chcete dobře chránit váš zahradní domek před vlhkem je velice důležité vybrat správný druh zahradní stavby. Zahradní domek by se měl vyrábět z kvalitního dřeva, například smrkového. Jestliže nebudete mít dobrou střešní krytinu a okapy, které budou správně odvádět vodu, počítejte s tím, že dřív nebo později dřevo navlhne. Nyní je tedy čas zkontrolovat, zda nejsou na střeše díry, kterými by do zahradního domku zatékalo. Také vyčistěte okapy, kdyby voda nemohla správně odtékat, začala by stékat po stěnách, což by mohlo mít negativní následky.

údržba zahradního domku

Prevence proti dřevokazným škůdcům a houbám

Jestliže bude váš zahradní domek vystaven vodě a vlhku, můžou se na chatce objevit nebezpečné plísně nebo houby. Boj proti těmto škůdcům je velice náročný, někdy i beznadějný. Proto je vhodné použít preventivní lazury proti dřevokazným škůdcům a houbám. Tyto lazury lze nanést nátěrem nebo napuštěním. Pokud se rozhodnete pro nákup těchto speciálních nátěrů, je velice důležité věnovat jejich výběru zvýšenou pozornost. Kvalitní nátěr výrazně prodlouží životnost vašeho zahradního domku. V dnešní době jsou na trhu různé odstíny, můžete tedy zatraktivnit nejenom váš domek ale celou i zahradu.

Na zimu nepřetěžujte konstrukci

Dřevěné zahradní domky jsou stavěny na běžné zatížení sněhem. Jestliže však napadne velké množství mokrého sněhu, je lepší tuto vrstvu sněhu ze střechy co nejdříve ze střechy odstranit.

Chata Marina - údržba zahradního domku


Další články:

Zpět
Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality