» » Srpen - na co nezapomenout při práci na zahradě

Srpen - na co nezapomenout při práci na zahradě

Vloženo: 26. 07. 2016


Prázdniny se pomalu a jistě přehouply do druhé poloviny. To ovšem neznamená, že se v srpnu budete na zahradě pouze opalovat a relaxovat, jelikož nám zahradní kalendář ukazuje, že práce bude dostatek.. I když jste během roku udělali na zahradě spoustu práce i v srpnu vás to nemine. Zapomínat by se nemělo jak na květiny na zahradě tak i na balkonech či terasách. Jak v ovocné tak i zeleninové zahradě nastává doba sklizně.

Okrasná zahrada

I když už srpen naznačuje konec léta, na vaší zahradě to vůbec nemusí být poznat, stačí vybrat správné rostliny. V srpnové zahradě vám stále kvetou červencové květiny, například hortenzie, růže, lilie nebo kopretiny. Nejenom k těmto květinám se přidají sasanky, jiřiny, astry nebo netýkavky. Dostatečně často kontrolujte, zda nejsou květiny napadeni škůdci či chorobami, pokud ano, zasáhněte co nejdříve vhodným přípravkem.

Okrasná zahrada

Ovocná zahrada

Ovocné stromy a keře vám právě v srpnu oplatí vaší celoroční píli a údržbu, kterou jste jim věnovali. Důležité je, sklízet vše ve správný čas. Ve většině případů je dobré sklízet postupně, dozrálé plody začněte sklízet, pokud jsou některé plody nedozrálé, počkejte a skliďte je za pár dní. Těšit se můžete na meruňky, rybíz, ostružiny nebo letní odrůdy hrušek. Pokud nestihnete všechny plody sklidit je důležité shnilé a opadané plody sesbírali, díky tomu se vyhnete nemocem a houbám.

Zeleninová zahrada

Srpen je v zeleninové zahradě ve znamení rajčat. Po sklizni je potřeba rajčata uchovat na dobrém místě, aby nedocházelo k rychlému hnití. Na zahradě ale najdete i jinou zeleninu, například okurky a papriky. Pokud se vám letošní sklizeň úplně nepovede, v jedné zelenině se nikdy nespletete a to v kopru. Kopru se daří snad téměř vždy. Na začátku srpnu se můžete těšit například na cibuli a česnek. Správnou dobu sklizně poznáte tak, že cibuloviny  začnou žloutnout a natě polehávat. Pokud budete mít volné záhony, můžete na ně vysít pozdní zeleninu například některé odrůdy kedlubny, ředkvičky nebo saláty, které se sklízí před zimou.

 

Foto: zahradnictvi-plumov.cz


Další články:

Zpět