» » Moderní zabezpečení do chaty i chalupy

Moderní zabezpečení do chaty i chalupy

Vloženo: 11. 11. 2015


Bezpečnost je na prvním místě, ať už se jedná o osoby, či majetek – tedy i u chat a chalup. V nedávném článku jste měli možnost přečíst si o tradičním druhu zabezpečení, tím je zabezpečení fyzické. Ať už pomocí zámků či petlic, nebo pomocí sousedských vztahů, které pomohou svým dohledem během vaší nepřítomnosti. Nyní se podíváme na zabezpečení, které budete mít neustále pod dozorem.

Zabezpečení alarmem

Už dávno neplatí, že je elektronické zabezpečení drahou záležitostí, proto se vyplatí investovat například do GSM alarmu. Alarmů a jeho odnoží jsou dnes desítky, možná až stovky, které se postarají o to nejpreciznější zabezpečení vašeho objektu. Pro zabezpečení chaty a chalupy postačí zcela určitě některý ze základních typů. Základní částí je Centrální jednotka zabezpečovacího systému, ta slouží jako mozek systému. Komunikuje s ostatními zařízeními sítě a hlavně s vaším telefonem. Přes ten získáváte všechny informace z alarmu, jako narušení objektu, či pravidelná hlášení, také ho můžete nastavovat skrze SMS.

Chata Rena

Čidlo pohybu

Jedná se o další část spolupracující s alarmem. Čidlo jednoduše sleduje prostor, který vy sami vymezíte a pokud se v něm objeví těleso s jinou teplotou, ihned dá informaci do systému, který vám následně dá vědět, nebo například pustí sirénu, které se většina zlodějů zaručeně zalekne, a to hlavně v zabydlené oblasti. Dalším často používaným typem čidla je magnetický senzor, ten funguje na jednoduchém principu, že je v základní podobě sepnut, a v případě, že se magnetický kontakt rozepne, dojde opět ke spuštění alarmu. Tento způsob je nejčastěji používán u vchodových dveří.

Neustále na očích

Dalším častým řešením jsou bezpečnostní kamery, ty mají váš objekt neustále pod dohledem a díky tomu ho můžete mít pod dohledem právě i vy. Kamery se rozlišují hned podle několika hledisek. Vás by mělo zajímat, zda je kamera černobílá nebo barevná a také to, zda se jedná o kameru s možností online připojení, nebo jen natáčení na úložiště. Tedy, zda máte ke kamerám 24 hodin denně přístup odkudkoliv přes speciální IP adresu, nebo se její záznam jen ukládá na nějaký typ úložiště s možností pozdějšího dohledání záznamu. Zapomenout nesmíte ani na schopnost natáčet v noci, a nejen za zhoršených světelných podmínek.


Další články:

Zpět