» » Jarní „údržba“ zahrady

Jarní „údržba“ zahrady

Vloženo: 16. 03. 2017


Už jen pár dní a zahrada vás zaměstná opět na plný úvazek. Jistě už jaro ve vzduchu cítíte i vy, než se však jarní práce na zahradě roztočí v plném proudu, je dobré nepodcenit její přípravu. Podle startu se většinou odvíjí celá sezóna. Je dobré se zamyslet, jestli máte veškerou zahradní techniku, kterou budete potřebovat. Samozřejmě by se nemělo zapomínat na jarní údržbu těchto strojů. Pokud se pustíte do údržby zahradní techniky, nemusíte se bát, není to nic složitého.

Trávník a půda

Nyní je čas na postupné vápnění trávníku a kypření půdy. Půdu prokypříte nejrychleji a nejlépe pomocí speciálních strojů a můžete ji tak spojit i s kompostem. Díky kompostu dostanete do půdy potřebné živiny, které jsou potřebné pro výsev rostlin. Pokud se pustíte do vápnění trávníku, zneutralizujete tak půdu a zabráníte tak růstu mechu v trávníku.

zahrádka

Nezapomeňte na stromy

Pokud máte na vaší zahradě ovocné stromy nebo keře, určitě je do konce března prostříhejte. Díky tomu strom dostane novou vitalitu. Velké řezy však provádějte až déle, nyní byste jim mohli spíše uškodit. Jestliže vás v minulosti trápili škůdci nebo choroby, nezapomeňte stromy chemickým postřikem ochránit. Díky těmto postřikům předejdete tomu, že choroby opět zasáhnou. Pokud se na stromech objevily nějaké rány, způsobené zimou, ošetřete je stromovým balzámem nebo voskem.

Nářadí na svém místě

Zahradní nářadí si také zaslouží vaši pozornost. Pokud jste před zimou nevypustili z motoru starý benzín, udělejte to aspoň teď. Určitě nezapomeňte vyměnit olejový filtr a vzduchový zkontrolujte, zda je čistý a popřípadě vyměňte i ten. Dalším krokem by mělo být nabroušení nožů u zahradních sekaček a traktůrků. Vedle kontroly, dobře promyslete, kde budete zahradní nářadí a nábytek uchovávat. Jestliže už jste před zimou měli problém s uskladněním vašeho nářadí, řešením by pro vás mohl být zahradní domek na nářadí.

nářaďový domek

 


Další články:

Zpět
Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality