» » I váš zahradní domek si zaslouží bezpečí

I váš zahradní domek si zaslouží bezpečí

Vloženo: 22. 10. 2015


Podobně jako rekreační chatu, i svůj zahradní domek či chatku byste měli na zimu připravit. Nedávno jsme vám přinesli tipy na to, jak zabezpečit rekreační objekt po stránce stavební a z hlediska nežádoucích hlodavců či plísní. Nyní se pojďme podívat na to, co můžete udělat proti vpádu dvounožců.

Je to VY anebo ON

Pokud daný objekt stojí na zahradě domu, v němž bydlíte, je zde tedy aktivní pohyb osob a rozsvícená světla, bude samozřejmě pravděpodobnost návštěvy nezvaného zloděje nižší. Pokud ale například v domě ještě nebydlíte, nebo se chystáte odjet třeba na hory, pak může být právě váš zahradní domek ještě větším lákadlem než běžná chata. Proč?

Nechat či nenechat, to je oč tu běží

Zatímco ze vzdálené chaty si totiž její majitel na zimu zásadně odváží veškeré cenné věci, o něž nechce přijít, vy pravděpodobně svůj zahradní domek či chatku používáte i k uskladnění například sekačky či pneumatik, obzvláště, nemáte-li pro tyto účely postavený ještě domek na nářadí. Tedy předpoklad, že uvnitř bude co ukrást, se logicky nabízí.

Domek na nářadí

Zámek či petlice osvědčí se velice

Ačkoliv na svůj zahradní domek doslova vidíte z okna, nepodceňte klasické mechanické způsoby zabezpečení, tedy pevný a bezpečný zámek či petlici a na oknech okenice. Příležitost totiž, jak známo, dělá zloděje – a každá viditelná překážka pro něj znamená zdržení a riziko. Tak mu to zbytečně neusnadněte; nezamčený domek je totiž jako pozvánka „Račte dál…“.

Udržujte sousedské vztahy

Vždycky je dobré mít pro takové případy po ruce nakloněného souseda, který ochotně po dobu vaší nepřítomnosti na domek dohlédne a třeba se vám i k večeru projde po zahradě, rozsvítí, zanechá čerstvé stopy ve sněhu, aby bylo vidět, že místo není opuštěné. Sousedské vztahy je tedy dobré průběžně utužovat, nejlépe posezením třeba u dobré sklenky právě ve vašem zahradním domku.


Další články:

Zpět
Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality