» » Co je dobré vědět před pojištěním zahradního domku?

Co je dobré vědět před pojištěním zahradního domku?

Vloženo: 24. 09. 2015


Pojistěte si svůj zahradní domek

Máte krásný dům, kolem něj jste si vytvořili zahradu, kam chodíte odpočívat, kochat se květinami, pěstovat zeleninu nebo grilovat, a postavili jste si na ni i zahradní domek? Nebo jezdíte na zahradu pro chvíle relaxu a zahradní domek je vaše jediné tamní útočiště? Nejspíš si ho tedy budete chtít pojistit.

Než jej pojistíte, potřebujete ovšem vědět, že zahradní domek je pojem, který v zákoně vlastně neexistuje. Co se pojmů týká, obvykle jde o tzv. rekreační stavbu - to v případě, že stojí na pozemku, který nevyužíváte pro bydlení; případně o tzv. vedlejší stavbu - to je v případě, že stojí na zahradě vašeho obytného domu.

Zahradní domek u domu

Pokud máte svůj zahradní domek postavený na pozemku u domu, který obýváte, s největší pravděpodobností vaše pojišťovna nabízí jednoduchou možnost připojištění tohoto domku v rámci vaší pojistné smlouvy, kterou jste už uzavřeli pro vaši nemovitost. V tomto případě se zahradní domek kvalifikuje prostě jako vedlejší stavba a celý proces je mnohem jednodušší, domek snadno přidáte k pojištění celé nemovitosti. 

Zahradní domek jako rekreační objekt

Chcete-li si pojistit zahradní domek vybudovaný na pozemku, který nepatří k domu, jenž trvale obýváte, je situace o něco složitější.

Zahradní domek, který stojí jako jediná (případně hlavní) stavba na parcele, lze pojistit pouze v případě, že je tento domek obydlen. Nemusíte se bát a hned se do domku stěhovat - počítá se jak celoroční obývání, tak i využívání pro rekreační účely.

Využití domku k rekreačním účelům znamená, že jej obýváte kupříkladu pouze o víkendech a během dovolené, a v tomto případě lze domek pojistit.

Před sjednáním pojišťovací smlouvy si připravte kopii faktury za zahradní domek, a také sadu fotografií: budete potřebovat vyfotografovat domek zepředu, zboku a také zevnitř, tedy všechny jeho místnosti. Se všemi náležitostmi vám pomůže pojišťovací poradce.

 

Zahradní domek Laura EKO

 

TIP: Ochraňte svůj domek protipožárním nátěrem.

 

 


Další články:

Zpět
Facebook

Aktuality

Nové domky Laura 400x400 a Laura 450x450
Rozšířili jsme naši nabídku nejprodávanějších domků řady Laura o dal&sc...
Oliver - domek s kulatým oknem
Jediný nářaďový domek s kulatým oknem v naší nabídce! Jmenuje se Oliver...
ALFRED - další domek s rovnou střechou
Podívejte se na náš nový domek ALFRED s rovnou střechou a podélným oknem.
starší aktuality