» » Chytré aplikace pro zahrádkáře

Chytré aplikace pro zahrádkáře

Vloženo: 22. 02. 2017


V dnešní době je internet, mobil i počítač všudypřítomný. Proč toho tedy nevyužít i pro zahradničení? Na trhu najdete různé aplikace, které jsou zaměřené na trochu jiný segment. Záleží tedy na tom, s čím potřebujete poradit nebo co hledáte. Některé aplikace můžete stáhnout přímo do svého mobilu, některé pak najdete na zahrádkářských webech. Většina aplikací má free verzi, je tedy ke stažení zdarma, pokud se vám však aplikace zalíbí nebo vám v ní bude určitá funkce chybět, můžete si koupit plnou verzi.

Těžké začátky

Začátky pěstování můžou být někdy opravdu těžké, musíte vědět, co která rostlina potřebuje nebo kam a jak ji zasadit. Aplikace Gardroid vám může nejen na začátku zahradničení pomoci s tím, jak pěstovat různé druhy zeleniny a kdy a jak ji sklízet. Díky této aplikace zjistíte jaké je vhodné období pro výsev jednotlivých druhů zeleniny, ale také období vhodné pro sklizeň. Základní verze, která je zdarma, poskytuje informace pouze ohledně zeleniny. Pokud chcete aplikaci rozšířit například o rady ohledně pěstování ovoce či bylinek, musíte si zaplatit plnou verzi, která stojí okolo 70 Kč.

Gardroid

Jak uspořádat zahradu?

Nevíte, jak uspořádat zahradu? Jednoduchý online plánovač My Garden vám s tím pomůže. V plánovači si zvolíte tvar a velikost vašeho pozemku, v knihovně pak vyberete rostliny, bazén nebo stromy, které na zahradě chcete mít a umístíte je na místo, kde by se vám zamlouvalo jednotlivé aspekty mít. Tento program si jistě oblíbíte pro jeho jednoduchost, navíc je zdarma.

TIP: Kompostování na zahradě

Neznámé druhy rostlin

Na zahradě, ale i volně v přírodě můžete narazit na rostlinu, kterou nepoznáváte. Nevadí, mobilní aplikace Garden Answers Plant Identifier dokáže identifikovat až 20 000 rostlin. Nejenže tato aplikace dokáže rozeznat různé druhy rostlin, ale poskytne vám i podrobné informace například o tom, jak se o rostlinu starat. Tato aplikace je opět zdarma, pokud však budete potřebovat radu o nějaké rostlině, můžete se zeptat odborníků. Avšak toto poradenství je zpoplatněno.

zahrádka

 


Další články:

Zpět