» » Bojujte proti listí s tím správným vysavačem

Bojujte proti listí s tím správným vysavačem

Vloženo: 21. 01. 2016


Problémem majitelů domů a zahrad je hlavně s tím spojená práce, která j potřebná během celého roku a to nehledě na počasí, či roční období. Nejvíce jsou však tyto práce znát během podzimu a jara. Jedním z častých problémů je i všudypřítomné listí, které ničí krásný vzhled našich zahrad a dvorků. Někdo se stále drží u zaručené klasiky, kterou je ruční práce a hrábě, avšak jsou tací, kteří radši investují do moderní techniky – vysavače na listí, kterým se častěji říká fukary na listí.

 

Ty jsou v obchodech dostupné za ceny, které se pohybují pod úrovní tisíc korun, ale jsou tu i modely, které atakují cenovou hranici několika desítek tisíc. Pro občasné použití do našich zahrádek a dvorků se ale stačí držet při zemi a pouze se zaměřit jen na několik základních parametrů.

Výkon

Výkon těchto strojů je udávám v rychlosti za hodinu, touto rychlostí je myšlena rychlost proudění vzduchu trubicí. Tyto rychlosti se pohybují průměrně od 130 do 330 km/h. Avšak nedoporučuje se jít pod rychlosti nižší než 200 km/h pro správnou a bezstarostnou funkci.

Princip funkce

Práce s vysavači je velmi jednoduchá, samy o sobě pracují na dva principy. Nejdříve se provede foukání na vámi požadované místo, odkud budete následně listí nasávat. Foukání zpravidla probíhá pomocí užší trubice, ve které rychleji proudí vzduch. Pro nasávání je tu pak trubice s větším průměrem, která listí dopraví do sběrného pytle, který se k vysavači připojí.

Konstrukce

Jedním z podstatných údajů je určitě také samotná stavba celého stroje, ať už se jedná samotné zpracování, o jeho preciznost a kvalitu. Ale také o to, zda nám stroj sedí přímo „do ruky“, pokud se s totiž s tímto vysavačem budeme setkávat častěji, určitě bude důležité, aby vám práce s ním byla do jisté míry příjemná.

 

Uskladněte své nářadí stylově a bezpečně v domku na nářadí

 

Foto: siegl.cz


Další články:

Zpět